Bir cinayeti daha

Alman polisi, Türk genci ’ü evinde gözaltına aldı. Geri getirip bıraktıklarında, Güney’in yüzü gözü dağılmış, vücudu morarmıştı. “Kalbim ağrıyor, uyuyunca geçer” dedi. Sabah yatağında ölü bulundu

Giriş Tarihi: 16.7.2019
Bir polizei cinayeti daha
Korkunç olay, Almanya'nın Frankfurt Hattersheim kasabasında meydana geldi. Polisler, evinde gözaltına aldıkları 38 yaşındaki Güney Güngör'ü, birkaç saat sonra geri getirdiler. Yüzü gözü ve vücudunda morluklar bulunan Güngör, "Seni bu hâle kim getirdi' diye soran kuzeni Özlem'e, 'Polisler' cevabını verdi. "Biraz uyursam düzelirim" dedi ve yattı.

SESLİ MESAJ DA BIRAKTI

BİR kargo şirketinde çalışan Güney Güngör, sabah kuzeni Özlem tarafından, yatağında ölü bulundu. Özlem Güngör, korkunç olayı SABAH'a anlattı. Ambulans çağırmak istediğini ancak kuzeninin "Bir şeyim yok. Kalbim ağrıyor. Uyuyunca geçer" dediğini anlatan Özlem Güngör, "Durumunu kötü görünce yanında kaldım ama sabah yatağında ölü buldum" dedi.

BENİ POLİSLER BU HALE GETİRDİ

Türkiye'ye izne giden Metin C., yakın arkadaşı olan Güney Güngör'ün kendisini 4 kez telefonla aradığını ancak çağrıları geç farkettiğini belirterek şunları söyledi: "4 kez aramış, sonra 2 sesli mesaj ve fotoğraf göndermiş. Mesajında kendisini polislerin bu hâle soktuğunu söylüyor. Bu belgeleri polise ilettim" dedi. Göngör'ün avukatı Andreas Fischer ise, "Polis şiddeti varsa gereken yapılacak" dedi.

CENAZE UŞAK'A GİDECEK

Güney Güngör'ün cenazesi otopsiden sonra memleketi Uşak'ta toprağa verilecek.

AİLE PERİŞAN OLDU
Acılı haberi Türkiye'de alan baba Rüstem ve anne Ülkü Güngör gözyaşlarına boğuldu. Acılı aile sakinleştirici iğnelerle ayakta durabiliyor.

Kadir İNCE/HATTERSHEİM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir polizei cinayeti daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN