’de huzur ve mutluluk var

Karalama kampanyalarına kulak asmadı, İslam’ı tanımak için ’ye gitti. Bir köye yerleşen , huzuru Türkiye’de bulduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 13.8.2019
Türkiye’de huzur ve mutluluk var
Almanya'da İslam tarihi okuyan Cornelia Arbaoui (55), İslam'ı merak ettiği için Türkiye'ye gitti. Birçok ili gezdikten sonra Edirne'nin Avarız köyüne yerleşen Arbaoui, Türkay Yıldırım ile evlendi ve yeni bir hayata başladı. 20 yıldır Türkiye'de yaşayan Arbaoui, Türkiye'yi karalamak isteyenlere gülüp geçiyor ve "Keşke bütün dünyada yabancılara böyle davransalar. Türkiye'de mutluluk var, huzur var" diyor.

TÜRKİYE'DE HEP DESTEK GÖRDÜM
TÜRK insanının çok sıcak kanlı ve misafirperver olduğunu, Türkiye'nin her kentinin farklı özellikler ve güzellikler sunduğunu vurgulayan

ZİYARET EDEN
MUTLU AYRILIYOR
BAŞTA Almanlar olmak üzere herkese Türkiye'yi ziyaret etmesi, tavsiyesinde bulunan Arbaoui, böylece insanların kafasındaki önyargıların kırılabileceğini belirtti. Arbaoui, "Türkiye'yi ziyaret eden mutlaka mutlu ayrılıyor" dedi.Arbaoui, "Kimsenin dinine karışmıyorlar. Ben kahvede imamı görüyorum oturup sohbet ediyoruz, çay içiyoruz. Bana İslam dinini anlatıyor. Tüm insanlar, barış, huzur, sevgi ve adalet istiyor. Türkiye'de her zaman destek gördüm çaresiz kalmadım" diye konuştu.

Türkay Yıldırım, "Eşim sadece köydeki insanlara değil herkese çok samimi ve sıcak davranıyor. Bu nedenle herkes onu çok seviyor, saygı gösteriyor. Birlikte çalışıp birlikte kazanıyoruz. Allah'a şükür hiçbir şeye ihtiyacımız olmuyor" dedi.

Avarız köyünün Alman sakini Cornelia Arbaoui, samimiyetiyle köy halkıyla kısa sürede kaynaşıp onlardan biri olurken, evinin bahçesinde sebze ve meyve yetiştiriyor, arıcılıkla uğraşıyor, ata biniyor, resim yapıyor, köy kahvesinde komşularıyla sohbet ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’de huzur ve mutluluk var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN