Karrenbauer’in umudu

Malum, Avrupa’da oyunu artırmak isteyen ’ye ve Erdoğan’a saldırıyor. Karrenbauer, ’den sonra başbakan olmak istiyor ama kimse onu istemiyor. O da en kolay yolu seçti ve Türkiye’ye saldırmaya başladı

Giriş Tarihi: 21.10.2019
Karrenbauer’in umudu Türkiye
Almanya'da sevilme oranı giderek düşen Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Annegret Kramp Karrenbauer, oy ve sempati kaybettikçe Türkiye'ye saldırıyor. Yapılan son araştırmada 'En Sevilen Politikacı' listesinin son sırasında yer alan Kramp Karrenbauer, liste açıklanır açıklanmaz hemen Türkiye'ye saldırdı. CDU lideri, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekâtı'na ve harekâta ara verilmesini sert dille eleştirdi.

HAREKÂT HAZIMSIZLIĞI
CDU lideri, "NATO partneri olsun olmasın. Kendisini komşusunun tehdidi altında gören herkesin silah zoruyla sınırlara tecavüz etmesi standartlaştığında, savaş sonrası temel düzenimiz hâline gelen 'Çatışmalar diplomasiyle çözülür' prensibini tehlikeye atmış oluruz" diyerek barış harekatımıza dil uzattı. ABD'nin PKK'ya sırt çevirmesine de kızan Karrenbauer, "Bu dünya genelinde en güçlü müttefikimizin güvenirliliğinin sorgulanmasına yol açacaktır" dedi.


En istenmeyen lider

BARIŞ PINARI'NA DİL UZATTI

SON zamanlarda çok sesi çıkmayan CDU Lideri Annegret Karrenbauer, kendisini 'En çok sevilen 10 lider' listesinin en son sırasında görünce alelacele açıklama yaparak Türkiye'nin Barış Pınarı Harekâtı'na saldırmaya başladı. Karrenbauer, "Güçlüyüz, iş bize düşüyor ve biz de artık kendi siyasi cevabımızı vermek zorundayız" dedi. En çok sevilen liderler listesinin başında Winfried Kretschmann, ikinci sırada ise Angela Merkel var.

FRANKFURT

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karrenbauer’in umudu Türkiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN