Ahlaksızlar

Masum bir Türk, sokak ortasında polis tarafından infaz edildi. Alman medyası ve siyasetçiler ağız birliği etti, polisi aklama yarışına girdi

Giriş Tarihi: 8.1.2020 ABONE OL
Ahlaksızlar
Almanya'da Mehmet Bulğu'nun (37) öldürülmesi, medya-polis-siyaset üçgenindeki ahlaksızlığı bir kez daha gözler önüne serdi. Önce "terör saldırısı" diye yaygara kopartan bu çevreler, bunu destekleyen delil bulunamayınca, doğru dürüst "terör değil" açıklaması bile yapamadı. Öldürülen Mehmet Bulğu'nun psikolojik tedavi gördüğü ve "zararsız" olduğu ortaya çıktı ama "terörist" algısı üzerine yapıştı.

YALANCI BILD
BİNGÖLLÜ Mehmet Bulğu terörist ilan edilince de kimse Türk'ün neden yaşamına mal olan bir saldırıya maruz kaldığını sorgulamadı. Kimse, "Niye öldürdünüz? Niye bacaklarına sıkmadınız? Nasıl saldırdı?" sorularını sormadı. Bulğu'ya terörist damgası vuran Bild gazetesi, sessiz sedasız haberlerinin içindeki 'terörist' ibarelerini sildi ama bir özür bile dilemedi.

HEMEN KIVIRDILAR
BİNGÖLLÜ Mehmet Bulğu'nun evini altüst eden polis, terörist olduğuna dair en küçük delile rastlayamadı. Tüm ülkede terör saldırısı algısı yayan polis o saatten sonra geri vitese taktı ve "terör şüphesi de araştırılıyor" diyerek açık kapı bıraktı. Ardından da Kuzey Ren Vestfalya Eyalet İçişleri Bakanı Herbert Reul devreye girerek, "Terör saldırısı değil. Saldırgan, psikolojik hasta" açıklaması yaptı.

AfD DEVREDE
POLİSİN olayı "terör saldırısı olarak gördüğünü" yazan basın, siyasileri de etkisi altına aldı. Gazeteler ve siyasiler, "terör saldırısı önlendi" yorumları yaptı. Irkçı AfD'nin neredeyse tüm parti teşkilatları, "Türk'ün polislere bıçaklı terör saldırısı düzenlediği" iddiasını yaydı. Basının polise dayandırdığı algı, böylece Almanya'da herkesin aklına kazındı.

BİR GARİP ÖLMÜŞ DİYELER
Polisin vurup öldürdüğü Mehmet Bulğu'nun Gelsenkirchen'deki cenazesine, imam dahil 11 kişi katıldı. Türkiye'nin Münster Başkonsolosu Ahmet Davaz (soldan 2.) ve Bulğu'nun abisi Ahmet Bulğu (soldan 3.) da cenazedeydi.

GERÇEĞİ SABAH DİLE GETİRDİ
SABAH, dünkü sayısında olayın terör saldırısı olmadığını okuyucuya duyurdu. Çünkü olayda yaşamını yitiren Türk vatandaşı, o mahallede tanınan biriydi ve psikolojik sorunları vardı.

GÜYA TÜRK DOSTU
Kendisini Türk dostu diye tanıtan NRW Başbakanı Armin Laschet, masum bir insanın infaz edilmesine değinmedi, polisleri kolladı
TÜRK Dostu olarak tanıdığımız Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet de açıklamasıyla bizi şaşırttı. Mehmet Bulğu ile ilgili tek kelime etmeyen Laschet, kurşunu sıkan polise "anlayış gösterilmesini" istedi, "Bir anda elinde balta ya da bıçak olan biri üzerine doğru geliyor. Ve genç memur ne yapacağına karar vermek zorunda. İnsanlara, polisin böyle olaylarda nasıl ağır bir sorumluluğu olduğunun anlatılması gerekir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlaksızlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN