planı yok

teknolojiye ayak uyduramadı. Koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilince öğrenciler eğitimden uzak kaldı. Türkiye, televizyondan eğitime başladı bile

Giriş Tarihi: 25.3.2020 ABONE OL
Uzaktan eğitim planı yok
Almanya kamu hizmetleri, bankacılık alanında olduğu gibi eğitimde de teknolojiden uzakta kaldı. Koronavirüs nedeniyle okullar kapatılınca öğrencilere iki günde bir elektronik posta ile ev ödevi veriliyor, öğrenilmesi gereken konu bildiriliyor. Ödevin çıktısını alan öğrenci, tamamladıktan sonra tarayıp öğretmene gönderiyor. İmkanı olmayan öğrenci ise zorlanıyor.

ACİL PLANLAMA GEREKLİ
ÖĞRETMENLER Birliği Başkanı Heinz Peter Meidinger, eğitimin, bazı ailelerde tek bilgisayar olması ya da internet ve yazıcı olmaması nedeniyle aksadığını açıkladı. Meidinger, okullar uzun süre kapalı kalırsa eğitimde acil planlamaya ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. İlkokullar Birliği Başkanı Maresi Lassek ise 'Öğrenciler arasında büyük fark oluşabilir' uyarısı yaptı.

TÜRKİYE'DE EĞİTİM AKSAMADI

TÜRKİYE'DE ise ilk koronavirüs vakalarının ortaya çıkmasının ardından alınan tedbirlere, 13 Mart'ta eğitim alanı da eklendi. Tüm eğitim kurumlarında bir hafta eğitime ara verildi. Ancak süratli olarak hazırlanan sistem ile 23 Mart'ta evde uzaktan eğitime geçildi.

TV KANALI KURULDU
TÜRKİYE sahip olduğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) aracılığı ile TRT üzerinden eğitime başladı. Daha önce öğretmen ve öğrencilerin kullandığı EBA'nın kapsamı genişletildi ve televizyon kanalı kuruldu. EBA TV, sınıflara göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatını takip eden ders anlatım videoları yayınlamaya başladı. EBA TV, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç farklı kanaldan yayın yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzaktan eğitim planı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA