Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söke’de Milletvekili Aday Adayı Dr. Selma Özcan Siyasi Yolculuğuna Başladı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 10:58
Söke’de Milletvekili Aday Adayı Dr. Selma Özcan Siyasi Yolculuğuna Başladı
Türkiye’nin Süper Valisi Recep Yazıcıoğlu’nun ve eski Devlet Bakanlarından Sait Yazıcıoğlu’nun kardeşi Uzm. Dr. Selma Özcan’ın siyasi yolculuğu başladı.
Söke Fehime Faik Kocagöz Devler Hastanesi Başhekimliği görevinden istifa eden Uzm. Dr. Selma Özcan düzenlediği basın toplantısıyla Ak Parti’den Milletvekili aday adaylığını kamuoyuna açıkladı. Gerçekleşen toplantıya Ak Parti Söke İlçe Yönetimi, Ak Partili Söke Belediye Meclis üyeleri başta olmak üzere mahalle muhtarları, STK’ların temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
Özgeçmişinden söz ederek konuşmasına başlayan Dr. Selma Özcan; “Uzun yıllar Söke’de çocuk hastalıkları uzmanı ve başhekim yrd.cısı olarak çalıştım. Yakın ilçeler olması nedeniyle Didim’den, Kuşadası’ndan ve Germencik’ten gelen binlerce çocuğun doktor teyzesi oldum.
İki yıl Kuşadası Devlet Hastanesinde başhekimlik yaptım. İyi izlenimler bıraktığımı düşünüyorum. Son iki yıldır da Söke Devlet Hastanesinin başhekimliğini yapıyorum.
Ailem Söke’nin tanınmış ve saygı duyulan bir ailesi. Rahmetli babam Mustafa Yazıcıoğlu uzun yıllar ilçe müftülüğü yaptı. Rahmetli büyük ağabeyim Vali Recep Yazıcıoğlu hala herkesin çok sevdiği unutulmaz bir efsane. Geçmiş dönem Devlet Bakanımız M. Sait Yazıcıoğlu da takdirle anılan küçük ağabeyim olur. Ailemle gurur duyuyorum” dedi.
Konuşmasının satır aralarında son dönemde daha çok gündeme gele ’ın batı bölgesinin milletvekili çıkarma arzusunu son derece halkı bulduğunu belirten Selma Özcan; “Söke’nin de içinde bulunduğu batı bölgesinin iktidar partisinden milletvekili olmadı. Bölge olarak biz iktidar ile hareket eden bir milletvekili seçemedik. Buna ihtiyaç var” dedi.
İl nüfusunun ve seçmeninin % 27’ye yakını Vilayetin doğusunda Nazilli merkezli Kuyucak, Buharkent, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar ve Sultanhisar’da yaşadığını, buna karşılık Germencik, Söke, Didim ve Kuşadası’nda; il nüfusunun ve seçmeninin % 32’den fazlasının yaşadığını belirten Selma Özcan; buna rağmen batı bölgesinin milletvekili çıkaramadığını söyledi. Özcan “Başta bu amaçla yola çıktık” dedi.
Milletvekilliğine adım atarak, siyasette de hizmet edebilmek için gönül koyduklarını belirten Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Uzm. Dr. Selma Özcan; “Uygun görülürse 2023 Türkiye’sinde bizim de katkımız, bizimde imzamız olur” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söke’de Milletvekili Aday Adayı Dr. Selma Özcan Siyasi Yolculuğuna Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN