Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazilli Arama Ve Kurtarma Ekibi İlk Eğitim Toplantısını Yaptı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 23:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Nazilli Arama Ve Kurtarma Ekibi İlk Eğitim Toplantısını Yaptı
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın seçim vaatleri arasında yer alan Nazilli Arama ve Kurtarma Ekibi (NAKUT) kurulması aşaması tamamlanarak ilk eğitim toplantısını yaptı.
Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Nazilli’de NAKUT’un kurulması sözünü veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık seçimlerin hemen ardından meclise taşıdığı NAKUT’un kurulması maddesinin Meclis tarafından onaylaması ile Nazilli Belediye bünyesinde kurulan Nazilli Arama ve Kurtarma Ekibi Nazilli Belediyesi Meclis salonunda ilk eğitim toplantısını yaptı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile 15 kişilik ekibe ve Nazilli Belediyesi personeline Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tiryaki tarafından acil yardım ve kurtarma konusunda eğitim verildi.
İlk etapta 15 kişiden oluşan ekibe ve yeni katılacak gönüllü üyelerin eğitimlerinin devam edeceğini belirten Haluk Alıcık NAKUT’un birinci derecede deprem bölgesinde olan Nazilli için çok önemli olduğunu belirtti. Sosyal Belediyeciliğe önem veren bir Belediye olarak insan yaşamına da çok önem verdiklerine değindi. Başkan Alıcık, Nazilli’de böyle bir açığın kapatılmış olmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, Kurtarma deyince sadece akıllara depremin gelmemesi gerektiğini söyledi. Alıcık “Sanayi, orman yangınları, sel olayları ve birçok acil durumlarda, kurtarma çalışmalarında bilinçli, sorumlu ve profesyonel ekiplerin olması çok önemlidir” dedi.
Eğitim sonunda Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonuna (AKDF) bağlı Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tiryaki, Başkan Haluk Alıcık’a arama kurtarma bareti takarak onur belgesi takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli Arama Ve Kurtarma Ekibi İlk Eğitim Toplantısını Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN