Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Profesyonel Proje Yönetimi Eğitimi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Aydın’da Profesyonel Proje Yönetimi Eğitimi
’da GEKA tarafından desteklenen ‘Profesyonel Proje Yönetimine Doğru’ projesi kapsamında eğitim programı düzenlendi.
Aydın’da projelerin tasarlanması ve yürütülmesinde başarı ve etkinliği artırmak amacıyla Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı ve de Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 2014 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Aydın’da Profesyonel Proje Yönetimine Doğru’ adlı proje kapsamında düzenlenen eğitim programı Aydın Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Eğitim programı hakkında bilgiler veren Vali Yardımcısı Halil Canavar, “Profesyonel Proje Yönetimi, başarılı projeler uygulamak isteyen kurumlar için çok önemlidir. Proje planlama ve yürütmede sistemli ve mantıklı düşünmeyi geliştirmek, hedefleri belirleme ve ulaşmada kolaylık sağlamak, kaynakları etkin kullanmak, zaman kontrolünü sağlamak için metodolojik bir çalışma gereklidir. Proje Yönetimi Eğitimi, ilimizde projelerin tasarlanması ve yürütülmesinde başarı ve etkinliği artırmak için önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Güney Ege Kalkınma Ajansı ve Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’nin organize ettiği, PMP Nurgül BİÇER tarafından, teorik ve uygulamalı olarak verilen 5 günlük eğitim programı kapsamında projeleri, belli standartlar ve tekniklerden oluşan metodolojik yöntemlerle yöneterek daha etkin sonuçlar almayı mümkün kılan Proje Yönetimi Eğitimi iki aşamadan oluştu. Üç gün süren birinci aşamada PMI Standartlarıyla Proje Yönetim Metodolojisi açısından, Proje Yönetim Çerçevesi, Entegrasyon ve Kapsam Yönetimi, Zaman Yönetimi, Maliyet Yönetimi ve Uygulamaları, Risk ve Kalite Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim ve Paydaş Yönetimi ve Tedarik Yönetimi ele alındı. 2’inci gün modern proje yönetiminin önemli araçlarından MS Project yazılımının içeriğinde; proje faaliyetlerinin girilmesi, proje bilgilerinin oluşturulması, WBS’in Oluşturulması, Kaynaklar ve bunlara ait parametrelerin oluşturulması, ara yüzlerin gösterilmesi, GANNT görünümünün yorumlanması, tabloların gösterilmesi ve yorumlanması, proje temeli oluşturulması, projenin ilerletilmesi, ilerlemenin izlenmesi, kazanılmış değer analizi, raporlar ve proje özetinin raporlanması konuları işlendi” dedi.
Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aydın İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Söke Kaymakamlığı, Aydın Ticaret Borsası, TKDK Aydın İl Koordinatörlüğü, Çine Belediye Başkanlığı, Köşk Belediye Başkanlığı ve Nazilli Belediye Başkanlığı’ndan toplam 19 kişinin katıldığı eğitim programı başarılı bir şekilde tamamlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da Profesyonel Proje Yönetimi Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN