Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Halk Oyunları İl Birincileri Belirlendi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Aydın’da Halk Oyunları İl Birincileri Belirlendi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce koordine edilen Halk Oyunları Okullar Arası İl Birinciliği ve Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.
Atatürk Spor Salonu’nda yapılan final müsabakalara 8 takım ve yaklaşık 150 sporcu katılırken; katılan sporcuların aileleri ve halk tarafından yoğun bir ilgiyle izlendi. Okullar arası müsabakalarda düzenlemesiz dalda yıldızlar kategorisinde 1’inci Özel Aydınlık Orta Okulu, gençler kategorisinde 1’inci Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi olmuştur. Düzenlemeli dalda ise yıldızlar kategorisinde 1’inci Kuşadası Nermin Metin Akar Ortaokulu, gençler kategorisinde 1’inci Kuşadası Makbule Hasan Uçar Anadolu Öğretmen Lisesi oldu.
Kulüpler arası müsabakalarda düzenlemesiz dalda gençler kategorisinde 1’inci AYDANS Gençlik Spor Kulübü, büyükler kategorisinde 1’inci AYHOT Gençlik Spor Kulübü olmuştur. Düzenlemeli dalda ise minikler kategorisinde 1’inci DAHOT Gençlik Spor Kulübü, gençler kategorisinde 1’inci Kuşadası Elifname Gençlik Spor Kulübü oldu.
Dereceye giren okul takımlarının ve kulüplerin kupalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Selami Balkan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Alaaddin Yalçınkaya, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi H.Cenk Saruhan ve Halk Oyunları İl Temsilcisi A.Tolga İlbaş tarafından verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da Halk Oyunları İl Birincileri Belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN