Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bereket Ormanı’nda Bin Fidan Toprakla Buluştu

Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bereket Ormanı’nda Bin Fidan Toprakla Buluştu
’da oluşturulan Gönül Elçileri Bereket Ormanı’na ilk fidanı Vali Erol Ayyıldız’ın eşi Uz. Dr. Dilek Didem Ayyıldız dikti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde Türkiye genelinde yürütülen ağaçlandırma projesi kapsamında Aydın’da oluşturulan Aydın Gönül Elçileri Bereket Ormanı’nda bin fidan toprakla buluşturuldu. Efeler ilçesi Ovaeymir Mahallesi’nde otoyol kenarında yapılan fidan dikim etkinliğine Uz. Dr. Dilek Didem Ayyıldız yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al, Aydın Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileriyle öğrenciler katıldı. Etkinlikte Bayan Ayyıldız’ın yanı sıra davetli kurum amirleri ile Aydın Gençlik Merkezi, Yedieylül ve Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu öğrencileri vatandaşlarla birlikte fidan dikimini gerçekleştirdi. Etkinlikte Çam, çınar, selvi ve değişik türlerden oluşan bin adet fidan, toprakla buluşturuldu. Öğrenciler, yanlarında getirdikleri mataralarıyla fidanlara can suyu verdi.
7’den 70’e herkesi ağaçlandırma projelerine destek vermeye davet eden Uz. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan öncülüğünde orman alanlarının genişletilmesi,gelecek nesillere fidan dikimi ve ağaçların dünyamız için olan faydalarının aşılanması amacıyla yapılan bir projenin ilk örneğini gerçekleştirmek için bir araya geldik.Öncelikle bu projeye katılarak gelecek nesillerimiz için umutlarımızın yeşermesine katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza, kurum müdürleri ve eşlerine ve kampanyanın duyulmasını sağlayan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. rman alanlarının genişletilmesi, gelecek nesillerimize fidan dikimi yetiştirilmesi, ağaç dikimi, konusunda teşvik edici bir projenin ilk basamağındayız. Yediden yetmişe öğrencilerimiz yaşlılarımız bu gün fidan dikmek, gelecek nesillere ümitlerimizi aktarmak dikilen fidanlarla beraber umutlarımızın yeşermesi için bir araya geldi. Ümit ediyorum Aydın Gönül Elçileri Bereket Ormanları adı altında dikilen bu fidanlar yarınlarımıza umut olacaktır.Burada diktiğimiz bin fidanın binlerce gönüle ulaşması en büyük dileğimizdir" diye konuştu.
Dilek Didem Ayyıldız, 21 Mart Orman Haftasının başlaması ile bu etkinliklerin aynı şekilde belli aralıklarla devam edeceğinin müjdesini de verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bereket Ormanı’nda Bin Fidan Toprakla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN