Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Didim’de Mobil Jandarma Karakolu Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:27
Didim’de Mobil Jandarma Karakolu Tanıtıldı
Didim’de İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Akbük Karakol Komutanlığı’na tahsis edilen özel donanımlı mobil jandarma karakolu Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrasında Kaymakam İskender Yönden tarafından tanıtıldı.
Geçtiğimiz günlerde Didim İlçe Jandarma Komutanlığına gönderilen ve Akbük Jandarma Komutanlığına tahsis edilen özel donanımlı mobil jandarma karakolu Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrasında Kaymakam İskender Yönden tarafından tanıtıldı. Akbük Mahallesi’nde emniyet ve asayişin daha etkin yürütülmesi, hırsızlık, mala zarar verme ve şikayete bağlı olaylarda mağdur olan vatandaşların talebi halinde ifade işlemlerinin karakol yerine olay yerinde veya vatandaşın ikametgahında alınarak işlemlerin kolaylaştırılması ve hizmetin vatandaşın bulunduğu noktaya götürülmesi kapsamında tahsis edilen mobil jandarma karakolu aracı, Didim İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Akbük Jandarma Karakol Komutanlığı bünyesinde hizmete başladı.
Özel donanımlı mobil jandarma karakolu, son teknolojik donanımları sayesinde, en ücra noktalarda bile vatandaşa hizmet ulaştıracak. Mobil karakol sayesinde hırsızlık, kapkaç, gasp, trafik kazaları gibi olaylarda artık ifadeler olay yerinde alınarak, tutanaklar hazırlanabilecek.
Son sistem teknoloji kullanılarak tasarlanan mobil jandarma karakolu aracında, yazıcı, bilgisayar, kamera kayıt sistemi, GPS, şüpheli muhafaza yeri, UYAP ve JEMUS sistemleri dahil her türlü donanım bulunuyor. Araçta alınan ifadeler, UYAP üzerinden direkt olarak Cumhuriyet Savcılığı’na gönderiliyor. İki dış, bir de iç kameranın bulunduğu araçta, kameraların kayıtları da anında merkeze gönderilebiliyor. Personelin her türlü ihtiyacını karşılayabildiği mobil karakolda, ayrıca 2 kişilik ranza sistemi, lavabo, tuvalet, klima, yemek masası ve buzdolabı yer alıyor.
Didim Kaymakamı İskender Yönden koordinasyon kurulu toplantı sonrasında Didim İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tuncay Akgün ile birlikte araç hakkında basın mensuplarına ve kurum amirlerine bilgiler verdi. Kaymakam Yönden, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Didim’e gönderilen mobil asayiş karakolunun, Akbük’te hizmete girdiğini söyledi.
“EMNİYETE ALINMASI İÇİNDE ADIM ATILDI”
Hizmetin yerinde ifa edilmesi kapsamında karakola gelme imkanı olmayanlar için personel aracılığıyla vatandaşın ayağına hizmeti götüreceklerini belirten Yönden “Aynı zamanda önleyici kolluk hizmetleri kapsamında, jandarmanın varlığını 24 saat esasına göre kullanabilmek maksadıyla son derece teknik donanıma sahip olan bir araç Didim’e kazandırılmış oldu. Bu araçtan Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde de hizmete girmesi noktasında adımlar attık. Vatandaş odaklı bu hizmetin İlçemizde olması güzel ve anlamlı” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim’de Mobil Jandarma Karakolu Tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN