Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çerçioğlu’nun Çanakkale Zaferi Mesajı

Giriş Tarihi: 18.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Başkan Çerçioğlu’nun Çanakkale Zaferi Mesajı
Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 18 Mart Şehitler Günü sebebi ile yayınladığı mesajda, Türk Milleti’nin bağımsız yaşama iradesini canları ve kanları ile tarih sayfalarına yazan aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla andıklarını belirtti.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu mesajında şunları kaydetti, “Vatan topraklarının her bir karışı şehitlerimizin kanları ile sulanmıştır. Böylesine bir gurur dünyada çok az Millete nasip olmuştur. Türk Milleti’nin bağımsız yaşama iradesini, canları ve kanları ile tarih sayfalarına yazan aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin bizlere vatan olarak bıraktıkları bu toprakları, ilk günkü inanç ve kararlılıkla korumak hepimizin en önemli vazifesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki, fedakarlık ve kahramanlıklarla dolu tarihimizi ve aziz şehitlerimizi yeni nesillere her fırsatta tüm gerçekliği ile hatırlatabilmek son derece önemli. Şehitlerimizi asla unutmayacak ve unutturmayacağız” dedi.
18 Mart tarihinin Çanakkale Deniz Zaferi’nin de 100. Yıldönümü olduğunu kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Çanakkale Deniz Zaferi, Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak, Cumhuriyetimizi müjdeleyen destansı zaferdir. Çanakkale Deniz Zaferi, Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün, askeri dehasına tüm dünyanın mazhar olduğu destansı mücadele, Türk Milleti’nin her türlü yokluk ve olumsuz şarta rağmen vatanı ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin şanlı adıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çerçioğlu’nun Çanakkale Zaferi Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN