Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koçarlı’ya Menderes’in Heykeli Dikilecek

Giriş Tarihi: 20.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Koçarlı’ya Menderes’in Heykeli Dikilecek
Koçarlı Belediyesi tarafından Koçarlı’daki Adnan Menderes Parkı’na Adnan Menderes’in heykeli dikilecek.
Koaçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk Adnan Menderes’in anısına sahip çıkmaya çalıştıklarını belirterek Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlığını yapmış lı siyasetçi Adnan Menderes’in heykelini ilçe merkezinde Avcılar Kulübü olarak bilinen adı Adnan Menderes Parkı olarak değiştirilen parka dikerek Koçarlı’da bir ilke imza atacaklarını söyledi.
Koçarlı Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile alınan kararla Adnan Menderes heykeli ismini taşıdığı parka dikilecek. 2 metre 40 santim büyüklüğünde olacak Adnan Menderes heykeli kaidesi ile birlikte yaklaşık 5 metre yükseklikte olacak. Koçarlı’nın Çakırbeyli mahallesinde doğmuş 10 yıl Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapmış ve Türkiye’ye mal olmuş Adnan Menderes’in heykelinin Koçarlı ilçesinin Adnan Menderes Parkı’na dikilecek olması vatandaşların da beğenisini kazandı.
Heykel projesi hakkında bilgi veren Başkan Mutlu Öztürk, “Adnan Menderes Koçarlı’nın Çakırbeyli mahallesinde doğmuş bir hemşerimiz. Kendisi Türkiye’ye mal olmuş bir devlet adamı. Hepimiz Adnan Menderes ismini konuşuyoruz ama şu ana kadar hiçbirimiz ona sahip çıkma adına bir şey yapmamış. Koçarlı’nın bugüne kadar ki süreçte en büyük eksikliği olduğunu düşünüyorum. Adnan Menderes heykeli yapılması için belediye meclisimizde kararımızı aldık çalışmaya başladık. Kararı tüm partilerden olan meclis üyesi arkadaşlarımızın desteğiyle oy birliğiyle aldık. Burada CHP’li bir belediye başkanı olarak değil Adnan Menderes’in memleketi olan Koçarlı’dan çıkmış ve başbakanlık yapmış bir büyüğümüz olduğu için bunu yapıyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun memleketimizden çıkmış bu değere sahip çıkmalıyız. Koçarlı’nın tarihine baktığınızda Demokrat Partili bir kimliği vardır. O gün oydu bugün gelinen süreçte ise burada CHP’li bir belediye var. Bu konuda her türlü siyasi tartışmanın dışında gelmiş geçmiş tüm büyüklerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Adnan Menderes’in heykelini de bu anlayışla buraya yapacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koçarlı’ya Menderes’in Heykeli Dikilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN