Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuşadası’nda Yaşlılar Haftası Etkinlikleri

Giriş Tarihi: 20.3.2015 00:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Kuşadası’nda Yaşlılar Haftası Etkinlikleri
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı,18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası çerçevesinde Huzurevi’nde kalanlara bir yemek verdi.
Andız Köy Sofrası’ndaki yemeğe Kuşadası Belediyesi Huzurevi’nin tüm sakinleri, Başkan Kayalı, eşi Nil Kayalı, Kent Konseyi Başkanı İsmail Tezgel katıldı. Oldukça keyifli bir ortamda geçen yemekten sonra, başkan Kayalı ile eşi Nil Kayalı tüm yaşlıların haftasını kutlayarak birer çiçek verdi. Geçtiğimiz yılbaşı kutlamalarında çekilen birer fotoğrafları da çerçevelenerek kendilerine hediye edilen yaşlılar, kendileri onuruna verilen yemek için Başkan Kayalı’ya teşekkür etti.
Belediye Başkanı Özer Kayalı, 18 Mart Yaşlılara Saygı Haftası için bir mesaj yayınladı. Kayalı’nın mesajı şöyle; “Yaşlılarımız, geçmiş ile günümüz arasında köprü oluşturan, aile değerlerimizi, milli kültürümüzü, yarınlara taşımamızı sağlayan; bilgi, birikim ve deneyimleriyle geleceğe hazırlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık hayatın kaçınılmaz bir evresidir. Yıllar geçtikçe insan bedeninde ister istemez bir takım fizyolojik değişiklikler, yetersizlikler olabilir. İnsanoğlunun yardıma, şefkate, ilgiye ihtiyacı doğduğu bu dönem, yaşlılık olarak adlandırılır. Bizlerin bu dönemlerinde yaşlılara gösterdiği ilgi, saygı, sevgi ve hoşgörü yaşlılarımız için en büyük moral kaynağı olur. Diğer yandan onlara olan minnet borcumuzu bir derece olsun ödememize olanak sağlar. Yaşlılarımızı, bilgi ve birikimi ile kılavuzluk edecek kişiler olarak görmeli, ona göre saygıda kusur etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm büyüklerimizin bu anlamlı günlerini en içten duygularımla kutlar, sağlık ve mutluluk içerisinde huzurlu yarınlar dilerim “
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası’nda Yaşlılar Haftası Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN