Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenipazar’da 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursu Başladı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Yenipazar’da 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursu Başladı
Yenipazar İlçe Müftülüğü taraf��ndan organize edilen ‘4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri’nde görev yapacak personele yönelik düzenlenen kurs başladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen protokolle açılan 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursu, Yenipazar Merkez Kız Kur’an Kursu’nda başladı. Kursun açılışına İlçe Müftüsü Şevket Bulut, Vaiz Durmuş Akkan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necdet Kırkık katıldı.
Kursiyerlere başarılar temenni eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necdet Kırkık, “Diyanet İşleri Başkanlığı önümüzdeki yıl 4-6 yaş çocuklara yönelik kreşler açacak. Burada çocuklara Kur’an öğretmek üzere görevlendirilecek görevlilerle alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında bir modül çalışması yapıldı. Bu modülde 4-6 Yaş Etkinlikleri adı altında 296 saatlik bir kurs şuan programlarımız da var. Ve bu doğrultuda duyurularımızı yaptık, talep topladık. Bugün de kurslarımıza başlıyoruz. Kurs gruplarımız ise hafta içi her gün saat 14.30-17.30, arasında olacak. Şuana kadar 22 kişi başvurdu. Bu kursu alanlar sadece Diyanet İşleri Başkanlığının değil, ilçemizdeki diğer anaokulları, kreş ve anasınıflarında da istihdam edilebilecek” dedi.
Kur’an Kurslarında yaş sınırının kalkmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından okul öncesi çocuklar için bir çalışma başlatıldığını ifade eden İlçe Müftüsü Şevket Bulut da, “Diyanet İşleri Başkanlığı, Bayan Kur’an Kursu Öğreticileri arasında ‘Halk Eğitim Merkezlerinden okul öncesi eğitim sertifikası alanları ve bu alanda uzman olanları 1 hafta eğitime tabi tutacak ve başarılı olan bayan Kur’an Kursu Öğreticilerini ‘Kur’an Kursları Öğretim Programı Okul Öncesi Öğreticisi’ olarak atamasını yapacak” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenipazar’da 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursu Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN