Önce Ölüm Olayı Yaşandı Ardından Eğitim Çalışması İçin Protokol İmzalandı

Giriş Tarihi: 23.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 12:39
Önce Ölüm Olayı Yaşandı Ardından Eğitim Çalışması İçin Protokol İmzalandı
’ın Didim ilçesinde taşeron firma aracılığı ile belediyeye çalışan işçilerin yaşadığı kaza ve ölüm olayının ardından Didim Belediyesi tehlikeli işlerde çalışanlar için protokol imzaladı. İş işçten geçtikten sonra yapılan protokol başka canların yanmaması adına sevindirici oldu.
Didim Belediyesi ile Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslek Kurslarında işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokolünü Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay ve Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili Hüseyin Erel imzaladı. Protokolde personelden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu da hazır bulundu.
6331 sayılı İş Güvenliği kanunu gereği ilgili kursların az tehlikeli işler, tehlikeli işler ve çok tehlikeli işler kapsamında Belediye bünyesinde kurslar açılarak; Didim Belediye’sinde ve bağlı işletmelerin bilgilendirilmesi, teknik kapsamda çalışan elemanların eğitimlerini iş bu protokolle tamamlanması hedeflenmiştir. Protokolle ilgili olarak Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay “Didim Mesleki Eğitim Merkezimiz’ le yapacağımız bu işbirliği çalışmasıyla bünyemizde teknik alanda çalışan yada yeni görev alacak personelin modüler program kapsamında etkin ve verimli iş yapabilme becerisini kazandırarak bu alanda ihtiyaç duyulan uluslararası standartlara uygun, nitelikli insan gücünü oluşturabileceğiz” dedi.
Bu protokolün amacının; "6331 sayılı İş Güvenliği kanunun ilgili maddeleri gereği ve işletmenin ihtiyaç duyduğu ve kanunun ilgili hükümleri doğrultusunda nitelikli özelliklere sahip olarak çalışanları yetiştirilip faaliyet göstermesini temin etmek ayrıca bu kişilerin mesleklerinde ilgili kanun hükümlerine göre çalışabilmeleri için meslek kursları veya geliştirme ve uyum kursları, ilgili İş güvenliği kurslarıyla eğitilmesi" olarak açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce Ölüm Olayı Yaşandı Ardından Eğitim Çalışması İçin Protokol İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN