Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Didim’de Sokak Hayvanları İçin Mamamatikler Yerlerine Konuldu

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
Didim’de Sokak Hayvanları İçin Mamamatikler Yerlerine Konuldu
Didim Belediyesi tarafından Sokak hayvanlarının beslenmesi ve diğer yandan plastik su şişelerinin atıkların toplanmasını amaçlayan mama matikler ilçede iki noktaya konuldu.
Aylar öncesinden hayvan severler tarafından belediyeye armağan edilen ancak nereye konulacağı konusunda büyükşehir ile mutabakat sağlanaması yüzünden belediye bahçesinde bekletilen mama matikler, Didim’deki hayvan barınağı ile ilgili anlaşma sağlandıktan sonra Büyükşehir belediyesi kontrolündeki caddeler üzerine bu matiklerin konulması konusu da halledildikten sonra birisi Kent Meydanına, diğeri de Çamlık Mahallesindeki Turizm Derneğinin arka kısmına konuldu.
Mama matikler su şişelerinin ve içindeki suların bu matiklere dökülmesi durumunda daha önce belediye tarafından makinelere yerleştirilen belli miktarda mama, alt kısımda bulunan kaba dökülüyor, şişenin içinde kalan su da ayrı bir bölmeden dökülürse o da yine alt taraftaki su kabına doluyor böylece hem plastik atıklar toplanıyor hem de sokak hayvanları beslenmiş oluyor. Bu uygulama Didimliler tarafından kabul görürse bu matiklerden ilçenin başka yerlerine konulması içinde çalışmaların yapılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim’de Sokak Hayvanları İçin Mamamatikler Yerlerine Konuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN