Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Didim’de Sokak Hayvanlarına Mamamatik Hizmeti

Giriş Tarihi: 25.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Didim’de Sokak Hayvanlarına Mamamatik Hizmeti
Didim Belediyesi ve Didim Turizm Derneği organizasyonu ve imkanları ile alınan, Didimli duyarlı vatandaşların çöpe atacağı geri dönüşüm atıklarını sokak hayvanlarını su veya mama olarak geri dönüşümü olacak olan Mama-Matikler hizmete girdi.
Didim Belediyesi ve Didim Turizm Derneği organizasyonu ve imkânları ile alınan iki adet Mama-Matik hizmete girdi. Duyarlı vatandaşların çöpe atacağı geri dönüşüm atıklarını sokak hayvanlarını su veya mama olarak geri dönüşümü olacak olan Mama-Matikler hizmete girmesiyle ilgili olarak Kent Meydanına konulan Mama-Matik’in önünde bir etkinlik düzenlendi. Tanıtım etkinliğine Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Didim Belediyesi Hayvan barınağı personeli, duyarlı vatandaşlar ile ilçede yaşayan yabancılar katıldı.
Mama-matik’in kurdelasını hayvan severlerle birlikte açan Belediye Başkanı A. Deniz Atabay geri dönüşüm atıklarının Mama-matiklere atılması sonucu hayvanların yiyeceği olarak mama dökülen ve makinelere atılan ve bu geri dönüşüm atıklarını değerlendirilerek tekrar mama alımında kullanılıp dönüşümlü olarak sokak hayvanlarının yiyecek ve su ihtiyacının karşılayacağını söyledi.
Başkan Atabay makinelerin randımanlı kullanıldığında verimli olacağına inandığını belirterek “Modern bir görüntü; bunları koyacak yerlerde önemliydi. Bu noktada başka talepler gelirse ve duyarlı vatandaşlarımızda destek olursa bunları arttırabiliriz. Bu noktada başta eşim olmak üzere emeği geçen tüm duyarlı vatandaşlara teşekkür ederim” dedi.
Ardından boş pet şişeleri atılırken yerine su ve mamaların geldiği görüldü; gelen mamaları sokak hayvanları yedi. Deneme amaçlı hizmete giren mama-matiklerin biri Biri Turizm Derneği Çamlık bölgesine biri de Kent meydanında hizmete girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Didim’de Sokak Hayvanlarına Mamamatik Hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN