Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaer: “Att’ler Sorunlarına Çözüm, Emeklerine Saygı Bekliyor”

Giriş Tarihi: 25.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 10:15
Karaer: “Att’ler Sorunlarına Çözüm, Emeklerine Saygı Bekliyor”
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenlerinin sorunlarına çözüm ve emeklerine saygı beklediğini söyledi.
Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, “22-28 Mart tarihleri arasında kutlanan Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası sağlık hizmetlerinin önemli bir kısmını yürüten sağlık çalışanlarımız için ayrı bir önem arz etmektedir. Acil Tıp Teknikerleri ve Teknisyenleri görevlerini pek çok zorluk içinde ve fedakarca yerine getirmektedir. İnsan hayatı ile ilgili acil müdahalelerde bulunan ve bunun için zamanla yarışan Acil Tıp Teknikerleri ve Teknisyenleri maalesef hak ettikleri değeri görmemekte, hem mesleki sorunlarla hem de yetersiz çalışma şartlarıyla mücadele etmektedir. Bütün bunların yanı sıra, 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde, bakanlığın taşeron eliyle hizmet alımına gidecek olması, bu sorunlara yenisini ekleyecektir. Sağlık gibi hayati bir konunun bu temel ilkeden uzak görülerek taşeron üzerinden hizmet alımına gidilmesi, emek sömürüsünü teşvik etmektedir. Ayrıca aynı ambulanstaki aynı okul mezunu iki çalışandan birinin taşeron, diğerinin kadrolu olması iş barışını olumsuz yönde etkileyecek önemli bir faktördür. Bozulan iş barışı ise sağlık hizmetlerinin kalitesinin düşmesine veya hasta-çalışan arasındaki ilişkinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilecektir” dedi.
“ŞİDDETE DUR DENMELİ”
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini belirten Karaer, “İnsanların hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlarımızın maruz kaldıkları şiddet olaylarına yetkililer bir an önce çözüm bulmalıdır. ‘Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans’ sloganının içi doldurulmalıdır. Ayrıca, her yıl acil hastalara, trafik kazalarına ve afet olaylarında müdahaleye gitmekte olan ambulansta görevli arkadaşlarımız, yaşanan kazalar nedeniyle hayatlarını kaybetmekte ya da yaralanmaktadır. Sağlık-Sen olarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin gelişimine katkı sağlamak ve sağlık çalışanlarının haklarını korumak için her türlü çalışmaya kararlılıkla devam edeceğimizin bilinmesini ister, tüm Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyeni arkadaşlarımızın 22-28 Mart ATT’ler Haftası’nı kutlarız” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaer: “Att’ler Sorunlarına Çözüm, Emeklerine Saygı Bekliyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN