Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li Vekil Baydar 4 Yıllık Çalışmalarını Kitaplaştırdı

Giriş Tarihi: 28.3.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
CHP’li Vekil Baydar 4 Yıllık Çalışmalarını Kitaplaştırdı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, milletvekili seçilip TBMM’de göreve başladığı 12 Haziran 2011 tarihinden bu TBMM’de verdiği soru önergeleri ve çözüm önerilerinin yanı sıra konuşmalarını içeren çalışmaları kitaplaştırdı. İlk etapta 10 bin adet bastırdığı kitabı seçmene dağıtan Baydar, “Gelecek Dünden Başladı” adlı kitabını imzalayarak seçmenlere dağıtıyor.
Düzenlediği etkinliklerde 297 sayfadan oluşan ve 84 konunun işlendiği ‘Gelecek Dünden Başladı’ adlı kitabını imzalayarak bir yandan vekillik yaptığı 4 yılın hesabını veren diğer yandan da çalışmalarını belgeleri ile halka anlatmaya çalışan CHP Aydın Milletvekili ve Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, bu kitap ile ‘İktidarın çözüm önerileri nerede?’ sorusuna da cevap verdiğini belirtti. Kitabın önsözünde vatandaşlara seslenen Milletvekili Metin Lütfi Baydar, “Serde hekimlik olunca, hastalıklara göre ilaç vermek ve bunlarla ilgili prospektüsleri okumak ve okutmak alışkanlığımız var. Bu kitabımızın da bir prospektüsü olmalı diye düşündüm. Okumakta olduğunuz bu kitap 24. Dönem milletvekili olarak göreve başladığım 12 Haziran 2011 tarihinden itibaren bugüne kadar gerçekleştirdiğim çalışmalardan oluşturmaktadır” dedi.
Kitabı konu başlıkları halinde hazırladığını ve vatandaşın merak ettiği her konuda yapılan çalışmaları çok rahat bir şekilde ulaşabileceğini belirten Prof. Dr. Baydar, “”Soru önergelerini, Meclis araştırma önergelerini, meclis konuşmalarını ve basın açıklamalarını okuduğunuzda ya anlatılanları hatırlayacaksınız, ya ‘Bu da gerçekten oldu mu?’ şeklinde şaşıracaksınız ya da sonuçlarını merak edeceksiniz. Ama okuduğunuz sorunların hala devam ettiğini fark ettiğinizde aslında iktidarın bir çözüm üretmediğini görecek ve anlayacaksınız. Ve bu kitapta CHP için ulu orta şikayet edilen ‘Çözüm önerileri nerede?’ sorularının aslında bir algı yönetiminden başka bir şey olmadığını da göreceksiniz. Çünkü konuşmalarımızın içinde, kanun tekliflerimizde Türkiye’nin çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili CHP’nin o kadar çok önerisi, o kadar çok önemli açıklamaları var ki.. Kamuoyunun yeterince bilmediği bu çalışma ve çabalarımızı da satır aralarında yansıtmış olacağız. Bana vermiş olduğunuz vekillik görevimi yerine getirip getirmediğimi kitabı okudukça daha iyi anlayacağınız düşüncesiyle saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Vekil Baydar 4 Yıllık Çalışmalarını Kitaplaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN