Başkan Çerçioğlu’dan Afet Bölgesi Çağrısı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Başkan Çerçioğlu’dan Afet Bölgesi Çağrısı
’da aşırı yağışlar sebebi ile Bozdoğa’ndaki Kemer ve Çine’deki Adnan Menderes Barajı’nın kapakları açılıp su bırakılınca Aydın’da on binlerce dönüm tarım alanı sular altında kaldı.
Bölge çiftçisi su baskını ve maddi zarar ile boğuşurken, ilk tepki yine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan geldi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bozdoğan, Sultanhisar, Atça, Aydın ve Söke ovalarımız ile Yenipazar’daki on binlerce dönüm tarım arazimiz sular altında. Çiftçimizin zararı büyük. Buralar en kısa sürede afet bölgesi ilan edilmeli” dedi.
Aşırı yağışlar sebebi ile Bozdoğan ve Çine’de barajlardan güvenlik sebebi ile su bırakılması ile tarım alanlarının sular altında kaldığını ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bozdoğan ve Çine’deki baraj kapakları aşığı yağış sebebi ile açılarak su bırakıldı. Bozdoğan, Sultanhisar, Atça, Aydın ve Söke ovalarımız ile Yenipazar’daki tarım alanları sular altında. Çiftçilerimizin durumu çok kötü, zararları büyük. Bu bölgeler acilen afet bölgesi ilan edilerek, çiftçimizin yaraları sarılıp, zararları karşılanmalı. Yetkililerden ricamız hemen gerekli çalışmayı başlatmaları” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çerçioğlu’dan Afet Bölgesi Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN