Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Yenilik Platformu AR-GE Etkinliklerinin Belirlenmesi İçin Toplandı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Aydın İl Yenilik Platformu AR-GE Etkinliklerinin Belirlenmesi İçin Toplandı
’da yaklaşık 3 yıl önce ‘Üniversite-Sanayi’ işbirliğinin yapılanmasını sağlamak amacıyla kurularak çalışmalara başlayan Aydın İl Yenilik Platformu AR-Ge etkinliklerinin belirlenmesi için toplandı.
Aydın’da 03 Mart 2011 tarihinde duyurusu ulaşan ve 23 Şubat 2012 tarih ve 3065 sayılı yazıları ile TÜBİTAK tarafından “En Yüksek Puanı” alarak desteklenmeye değer bulunup 01 Mayıs 2012 tarihinde başlayan 3 yıllık proje olan Aydın İl Yenilikler Platformu bugüne kadar yaptığı saha çalışmalarını değerlendirdi.
Aydın İl Yenilik Platformu’nun bugüne kadar yaptığı saha çalışmalarında elde edilen verilere dayanarak, Aydın’da Ar-Ge ihtiyacının nasıl giderilmesi gerektiği, geliştirme yöntemlerinin belirlenmesi için neler yapılaması gerektiği ve bunlara yönelik Aydın Ar-Ge etkinliklerinin belirlenmesinin ana gündemi ile yaptığı toplantıda yeni kararlar alındı.
Platformdan yapılan açıklamada; “Ar-Ge etkinliklerinin gerçek bir hedef kitle ve objektif çıktılar elde edilebilecek aktiviteler içermesi gerektiği; bu etkinlikler sonucu hazırlanacak bir bildirinin “Aydın İli Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı”na katkı sağlamasının önemli olduğu vurgulandı. Bu amaçla Valilik, Üniversite, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Aydın Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Aydın Esnaf ve Sanatkaarları Odaları Birliği işbirliğin de Mayıs ayında başlayacak etkinliklerin çerçevesi belirleniyor” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın İl Yenilik Platformu AR-GE Etkinliklerinin Belirlenmesi İçin Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN