ADÜ’de Öğrencilerin Eylemine Rektör De Destek Verdi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ADÜ’de Öğrencilerin Eylemine Rektör De Destek Verdi
Adnan Menderes Üniversitesi’nde öğrenciler bu defa alkışlanacak bir eyleme imza attı. Eylemin amacı güzel olunca polis görev yapmadı, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da eylem yapan üniversite öğrencilerine destek verdi. 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen ‘Kitap Okuma Eylemi’ne üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.
ADÜ Merkez Kampüs’te bulunan Kütüphanede, düzenlenen ‘Okuma eylemine’ Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Törün Özer ve Prof. Dr. Recai Tunca, dekanlar, okul müdürleri, akademik ve idari birim yöneticileri de katılarak destek verdi.
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Kütüphane Haftası’nın kitap sevgisini arttırmak ve okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanması bilincini oluşturmak için oldukça verimli bir hafta olduğunu vurgulayarak, özgün düşüncelerin oluşması, eğitimde başarının yakalanması hususunda kitap okuma alışkanlığının katkısının büyük olduğunu belirtti. Kur’an-ı Kerim’in ilk emrinin ‘Oku’ olduğunu da hatırlatan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “Kitap okumamızı alışkanlık haline getirmemiz lazım. Biz okumayan bir toplumuz. Mutlaka çözmemiz gerekiyor. Bunu çözen toplumların nereye gittiğini biliyoruz. Dinde neden oku denildiğini de daha iyi anladık daha iyi anlamamız gerekiyor. Bu tür eylemleri, etkinlikleri çok önemli buluyoruz. İnsanların bir şeyleri öğrenmesi önemli buluyor ve önemsiyoruz. Yeni bir kütüphane yapacağız inşallah. Bu sene ihalesi yapılacak.Öğrencilerin daha yoğun olduğu yerlerde kütüphane ve okuma salonları oluşturacağız. Yurtlarda da aynı planlamayı yapıyoruz" dedi.
Eş zamanlı olarak üniversitenin tüm kampüslerinde gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler böyle bir faaliyetin içinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, hep birlikte kitap okumanın zevkini yaşadılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ADÜ’de Öğrencilerin Eylemine Rektör De Destek Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN