Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ’den 15 Yıllık Soruna Kökten Çözüm

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ASKİ’den 15 Yıllık Soruna Kökten Çözüm
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(ASKİ) Genel Müdürlüğü, Koçarlı’nın Bıyıklı Mahallesi’nde yağmur suyu birikmesi sebebiyle yaşanan 15 yıllık sorununa müdahale etti.
Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, “Büyükşehir Yasası” çerçevesinde yetki ve sorumluluk alanının her karışında vatandaşa hizmete devam ediyor. Sürdürdüğü rutin çalışmaların yanı sıra kronikleşen sorunlara da kökten çözüm getiriyor. ASKİ ekipleri, Koçarlı Bıyıklı Mahallesi’nde Meryem Kasap adlı vatandaşın yağmur suyu birikmesi sonucu 15 yıldan buyana yaşadığı su baskını ve rutubet sorununa şikâyet ihbarını aldığı anda incelemelerde bulunarak çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar çerçevesinde tıkanan atık su hattının 100 metrelik bölümü temizlendi. Temizleme çalışmalarının ardından 200 milimetrelik koruge boru döşenerek hat yenilendi.
Çalışmaların tamamlanmasının ardından Meryem Kasap, “Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ederim, Allah razı olsun imdadımıza yetişti. Yıllardan bu yana çektiğimiz bir sorundu. İlk kez ASKİ’ye başvurduk; anında gelip bizi bu dertten kurtardılar. Başkanımıza ve ASKİ ekiplerine çok teşekkür ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ’den 15 Yıllık Soruna Kökten Çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN