Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li Çankır, Nazilli Fırıncılar Odası’nı Eleştirdi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 22:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
CHP’li Çankır, Nazilli Fırıncılar Odası’nı Eleştirdi
Büyükşehir Belediyesi tarafından Nazilli’de 5 farklı bölgede hizmet veren ve halkın sağlıklı ve ucuz ekmek almasını amaçlayan ‘Halk Ekmek’ faaliyetinin durdurulması için Nazilli Fırıncılar Odası mahkemeye başvurdu.
Konuyla ilgili konuşan CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Çankır, “Nazilli Halkı’na ucuz ekmek ulaşmasını istemeyen Nazilli Fırıncılar Odası, halka değil ranta hizmet etmektedir. Nazilli halkımız hiç bir zaman halka hizmet etmeyenleri affetmeyecek ve sonuna kadar insanca ve adaletli bir yaşam için hakkını aramaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.
Nazilli’de Halk Ekmek satış noktalarının yer belirlemesi sırasında bile kendilerine zorluk çıkarıldığını ifade eden CHP’li Ali Çankır, AK Parti iktidarının bu ekonomik yıkımında ezilen dar gelirli vatandaşların yanında olacaklarını söyledi. Çankır, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçıoğlu önderliğinde sosyal projelerimizden biri olan dar gelirli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak Halk Ekmek satış noktaları tüm engellemelere rağmen Nazillimizde faaliyete geçmiştir. AK Parti iktidarının bu ekonomik yıkımında ezilen dar gelirli vatandaşımıza katkımız önce yer belirleme ile yerel yönetim tarafından daha sonrada Fırıncılar Odası tarafından satışımız engellenmek istenmiştir. Her geçen gün de engellemek için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Engellemelerine bir yenisini de Nazilli Fırıncılar Odası olarak mahkemeye giderek ve rekabet ettiğimizi öne sürerek açtıkları dava ile göstermişlerdir. Arkadaşlar; Nazilli de yaklaşık 150.000 - 200.000 bin adet ekmek üretilmektedir. Bunun sadece 13.000 adet civarında Halk Ekmek üretimini yaparak yaşam düzeyi düşük vatandaşlarımıza destek olmaktadır. Soruyorum size bunun neresi rekabet” diyerek sitemini dile getirdi.
Ülkemizde 46 milyonun altında insanın açlıkla mücadele ettiğini hatırlatan CHP Nazilli ilçe Başkanı Ali Çankır, “Ülkemiz de 46 milyon kişi açlık sınırı ve altında yaşamaktadır. Ve bir kişinin günlük ekmek tüketimi 400-500 gramdır. 250 gram ekmek 1 TL satıldığını düşünürsek 4 Kişilik bir ailenin ekmek tüketimine asgari ücretin 3/1’ni harcamaktadır. Kalan miktarda da öğrenim, sağlık, kira, ısınma, giyim ve temel gıda maddelerine harcama yapmak zorundadır. Kısacası halkımız ezilmektedir. Gıda mühendisleri kontrolünde ve dünya standartlarında üretimi yapılan temel ihtiyaç ürünü Halk Ekmeğimiz 250 gram 50 Kuruşa satılırken, aynı ekmek diğer satıcılarda 0,60 ile -1 TL arasında satılmaktadır. İstanbul’da 300 gr ekmek 60 kuruşa, Ankara’da. 250 gr ekmek 60 kuruşa satılıyor. Bizim Halk Ekmek olarak 43 kuruşa melettiğimiz 250 gr ekmeği 7 kuruş kar ile 50 kuruşa dar gelirli vatandaşımıza ulaştırıyoruz.Ve halkımızın memnuniyetini güzel tepkileri ile alıyoruz. Bu doğrultuda bizi kimse bu yolumuzdan alıkoyamaz ve halkımızın ezilmesine müsaade etmeyiz” dedi.
Sosyal Belediyecilik anlayışını yansıttığı için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun rantçıların hedefi haline geldiğini söyleyen Başkan Çankır, “ Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ve CHP’nin sadece halkın mutluluğu için mücadele ettiğini ifade etti. Çankır, “Sosyal demokrasinin gereği olan halkın mutluluğu ve refahını kendine amaç edinmiş Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çercioğlu’nun Nazillimize yapmış olduğu bu sosyal projeler asla ranta değil halka hizmet etmektedir. Halkımızın başkanı Sayın Özlem Çercioğlu, Rantçıların hedefinde olsa da,Nazilli Halkının Gönlünde taht kurmuştur. Et , Süt , Ekmek vb. tüketim malları Halkın temel ihtiyaç maddeleridir. Bunları karşılamak yerel ve genel yönetimlerin asli görevleridir. Nazilli halkına ucuz ekmek ulaşmasını istemeyen Fırıncılar Odası, halka değil ranta hizmet etmektedir.
Nazilli halkımız hiç bir zaman halka hizmet etmeyenleri affetmeyecek ve sonuna kadar insanca ve adaletli olarak hakkını aramak için mücadele edeceklerdir” diyerek sözlerini noktaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Çankır, Nazilli Fırıncılar Odası’nı Eleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN