Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıyamda 19. Hatim, Şehitlerin Ruhuna Bağışlandı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 08:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Kıyamda 19. Hatim, Şehitlerin Ruhuna Bağışlandı
il Müftülüğü tarafından 1040 gün önce Aydın Efeler Merkez Ramazanpaşa Camii’nde hatim ile kılınan sabah namazlarında 19. hatim tamamlandı. . Bugün sabah kıyamda tamamlanan 19. Hatmin sevabı şehitlere bağışlandı.
Sabah namazına Aydın valisi Erol Ayyıldız, İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, Efeler Müftüsü Salih Akçan, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve yüzlerce vatandaş sabah namazını Ramazanpaşa Camii’nde kıldı. Namazın ardından Yasin ve aşrı şerifler okunup hatim duası edildi. Aydın’da 1040 gün önce başlatılan hatimle sabah namazı etkinlikleri kapsamında bu gün kıyamda 19. Kez Kur’anın hatmedildiğini belirten Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul, dua öncesi yaptığı konuşmada şehitlik ve gaziliğin önemini anlattı. Önceki gün Şehit Edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın da unutulmadığı hatim duası öncesi konuşan Müft Kocaoğul “Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısıyla 19. Hatmimizi Çanakkale şehitlerimize ithaf ediyoruz. Şehitlik aynı zamanda şahitlik demektir. Neyin şahitliği insanın imanının şahitliğidir. Bugün bu vatanda özgürce yaşabiliyorsak bun şehitlerimize borçluyuz” diyerek Çanakkale Savaşı sırasında yaşanan ilginç hadiselerden de kesitler sundu.
Sabah namazı olmasına rağmen caminin tıklım tıklım dolduğu Kıyamda 19. Hatim etkinliği sonrası Ramazan Paşa Cemaati her Cuma sabahı olduğu gibi sabah kahvaltısını cami avlusunda birlikte yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıyamda 19. Hatim, Şehitlerin Ruhuna Bağışlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN