Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Kılınç’tan Köşk Halkına Tren Garı Müjdesi

Giriş Tarihi: 7.4.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 09:23
Başkan Kılınç’tan Köşk Halkına Tren Garı Müjdesi
Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç’ın TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği ziyaretleri sonucunda Köşk Tren Garı proje ödeneği onaylandı.
Köşk Tren Garı restorasyon projesi hakkında bilgi veren Başkan Kılınç, “Asırlık ecdadımızın bize bırakmış olduğu demiryolu hattının bilindiği üzere ilçemiz merkezinden geçmektedir. Bizde mirasımıza sahip çıkmak, tarihimizi yeniden restorasyon ve bakım çalışması ile canlandırmak için Köşk Tren garı ve çevresi restorasyon projesi için DDY 3. Bölge Müdürlüğümüz ile çalışma yaptık. Mevcut -Denizli tren yolu hattı, ilçemiz merkezinden geçen Aydın-Denizli karayolunun kuzey kısmında yer alıyor. Biz burada demiryolu hattının her iki tarafında da peyzaj, hangar restorasyonu, mevcut hizmet binası restorasyonu vs. yapımı için proje ödeneğimizin onayı Bakanlığımız tarafından gerçekleşti. Hem restorasyon projemiz hem de Altı Eylül mahallesindeki alt geçit projemizin bir bütün olarak tamamlanması bir bütün olarak ilçemiz için yararlı olacaktır. Her iki projemizi de bağlantılı olarak hayata geçirmekten dolayı çok mutluyuz. Hayırlı olsun ” dedi.
TCDD 3. Bölge Müdürü Murat Bakır da, “Başkanımızın çabaları sonucunda proje onayımızı imzaladık. Aydın-Denizli hattı üzerinde Köşk ilçemizin projesini de gerçekleştiriyoruz. Hem TCDD Müdürlüğümüz hem de ilçemiz adına sevindirici haber. Hayırlı olsun” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kılınç’tan Köşk Halkına Tren Garı Müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN