Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Tarım Yayımcısı-danışmanları İçin Eğitim Düzenlendi

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:19
Aydın’da Tarım Yayımcısı-danışmanları İçin Eğitim Düzenlendi
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyeni olmak üzere Tarım Yayımcısı/Tarım Danışmanı sertifikası almış personel için eğitim düzenlendi.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik kapsamında Tarım Yayımcısı/Tarım Danışmanı sertifikası almış olan Ziraat Mühendisi, Ziraat Teknikeri ve Ziraat Teknisyenlerine yönelik olarak eğitimler düzenlendi. 60 Tarım Danışmanı/Yayımcısının katıldığı eğitimde Aydın’da ağırlıklı olarak yetiştirilen meyvelerin hastalık ve zararlıları ile mücadele ve biyolojik mücadele konuları ele alındı. Pamuk hastalık ve zararlıları ile mücadele, organik tarım ve iyi tarım konularının ele alındığı eğitimin 2. gününe ise 50 kişi katıldı.
Eğitimler sırasında incir ve narenciye hastalık ve zararlıları konusunda Ziraat Mühendisi Adnan Çaçamer, Zeytin hastalık ve zararlıları konusunda Zir. Müh. Mine Güler, Biyolojik mücadele konusunda Zir. Müh. Nurgül Konak, pamuk hastalık ve zararlıları konusunda Zir. Müh. Hüsamettin Küçükekşi, mısır hastalık ve zararlıları konusunda Zir. Müh. Deniz Çetinkaya, organik tarım konusunda Zir. Müh. Gülden Arda Volkan ve iyi tarım uygulamaları konusunda Gürel Uysal bilgiler verdi. Anlatılan konularla ilgili sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışılmasının ardından eğitimler sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da Tarım Yayımcısı-danışmanları İçin Eğitim Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN