Kuşadası- Selçuk Arasında Turizmde Güçbirliği Girişimi

Giriş Tarihi: 29.4.2015 23:38 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 01:51
Kuşadası- Selçuk Arasında Turizmde Güçbirliği Girişimi
Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Kuşadası ile Efes Antik kentiyle ünlü İzmir’in Selçuk ilçesi turizmde güç birliği yapacak.
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Yapıcı, kurmaylarıyla birlikte Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile makamında bir araya geldi. Birlikte hareket etme, ilçelerin turizm potansiyelini geliştirme, iki ilçenin iç ve dış turizmde payını artırma, ortak tanıtım stratejileri geliştirme gibi konularla ilgili ön görüşmelerin yapıldığı toplantıda, güç birliğinin turizm örgütlenmelerinin katılımıyla geliştirilmesi benimsendi.
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, turizme ivme kazandırılması için bölgesel iş birliğinin önemine dikkat çekti. Kayalı, “Sayın Bakıcı ile yaptığımız toplantı iki ilçenin turizmi açısından büyük önem taşıyor. Bu iş birliği sadece Kuşadası ile Selçuk’un değil tüm Türkiye’nin turizmine katkı sağlayacak. Ayrı ayrı hareket etme yerine, turizmcilerimiz, sektör temsilcilerinin katılımı ile bölgemizi bir destinasyon olarak değerlendirebiliriz. İki ilçe bir birine rakip değil,ortak tarihi, kültürü, özellikleri ve hedefleri var. Bu ortak yönler ve başarılı bir güç birliği ile iki ilçenin turizm potansiyelini arttırabiliriz. Her iki ilçemizde de yeni ve büyük yatırımlar söz konusu. Kuşadası’nda önümüzdeki bir iki yıl içerisinde nitelikli yatak sayımız ikiye katlanacak. Aynı şekilde komşumuz Selçuk’ta Pamucak sahilinde yeni yatırımlar, yeni tesisler yapılıyor. İlişkilerin geliştirilmesi bölgemizi diğer bir çok turizm destinasyonundan ileriye taşıyacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası- Selçuk Arasında Turizmde Güçbirliği Girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN