Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazilli Belediyesi Gençlik Yürüyüşünde 1919 Adet Bayrak Dağıttı

Giriş Tarihi: 20.5.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 23:56
Nazilli Belediyesi Gençlik Yürüyüşünde 1919 Adet Bayrak Dağıttı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nazilli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı ve 3 km. uzunluğa erişen Gençlik Yürüyüşünde Nazilli Belediyesi 1919 adet bayrak dağıttı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nazilli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından Nazilli Şehir Stadı’ndan başlayan yürüyüş, Ordu Caddesi’ne, oradan da İstasyon Meydanı’nda Atatürk Anıtına gelinmesi ile son buldu. Kaymakam Mehmet Okur, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Baki Deniz, Belediye Başkanı Haluk Alıcık Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Güven Eker, Gaziler, Siyasi Parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldığı Gençlik Yürüyüşü büyük ilgi görürken, hep bir ağızdan Gençlik Marşı söylendi.
Nazilli şehir stadı önünde karate gösterilerinin yapılmasının ardından başlanan Gençlik yürüyüşüne katılan tüm Lise ve dengi okullardan 100’er kişilik öğrenci gruplarına ve vatandaşa Nazilli Belediyesi tarafından 1919 adet bayrağın dağıtılması ile Şehir Stadı önünde start alan yürüyüş Ordu Caddesi, Belediye Meydanı, Hürriyet Caddesi güzergâhı takip edilerek Atatürk Anıtı’nda son buldu.
Atatürk Anıtı önünde konuşan Kaymakam Mehmet Okur, “19 Mayıs 1919 Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı, tarihin akışına yön veren bir sürecin başlangıç tarihi ve Türk Milletini lık yarınlara kavuşturan, Cumhuriyete ulaştıran bir dönüm noktasıdır. Yüce Atatürk’ün ’Ben, Samsun’a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk Milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk milletine güvenerek işe başladım’ sözleri O’nun kurtuluş yolunda ulusal birliği gerçekleştirmek düşüncesiyle çıktığı bu zorlu yolculukta Türk milletine duyduğu güveni anlatmaktadır. Sevgili gençler, Büyük Devlet Adamı Atatürk ulusumuzun birlik, beraberlik içinde ve özgür olarak yaşamasının güvencesi olan ’En Büyük Eserimdir’ dediği Cumhuriyeti ’“Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız’ Söylemiyle Türk Gençliğine emanet ederek sizlere duyduğu güveni, verdiği önemi göstermiştir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli Belediyesi Gençlik Yürüyüşünde 1919 Adet Bayrak Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN