Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bebekleri Önce Sevgi Sonra Doğal Gıda İle Besleyin

Giriş Tarihi: 27.5.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 09:58
Bebekleri Önce Sevgi Sonra Doğal Gıda İle Besleyin
’da görev yapan Çocuk Doktoru Uzman Dr. Fulya Erdem, Aydın’da ailelerin hazır gıda tüketimi üzerine yanlış bir inanışı olduğunu ve büyüklerin çocuklara olan sevgisini bakkal ve marketlerden hazır gıda alarak gösterme gibi bir yanlışın içinde olduğunu belirterek “Çocuklarınızı seviyorsanız hazır gıda değil doğal gıdalarla besleyin” dedi.
Ülkenin değişik illerinde görev yaptığını ve bir süredir Aydın Ege Liva Hastanesi’nde görev yapan Uzman Dr. Fulya Erdem, Aydın’da özellikle ekonomik durumu iyi olan ailelerin çocuklarının her istediğini aldığını bunun çocuklara faydadan çok zarar verdiğini söyledi. Bebek ve çocukların doğal ve faydalı gıdalardan ziyade hazır ve doğallıktan uzak katkı maddesi içeren gıdaları daha çok sevdiğini belirten Dr. Fulya Erdem, “Aydın ili tarım şehri ve her türlü doğal gıdanın yetiştiği bir il olmasına rağmen birçok anne baba çocuklarını, bakkal veya marketten aldıkları hazır gıdalarla ödüllendiriyor. Oysa Aydın’ın doğal kuru inciri, pekmezi, özellikle taşrada her verin önünde ineği varken bebeklerin hazır gıda ile ödüllendirilmesini ya da beslenmesini hekimler olarak bizler tavsiye etmiyoruz” dedi.
Sağlıklı bir nesil için tüm ebeynleri çocuklarını doğal beslemeye özen göstermesini tavsiye eden Dr. Fulya Erdem, “Aydın’ın adeta sembolü haline gelmiş, zeytin ve zeytinyağı, incir, üzüm, çilek, portakal, elma, şeftalinin yanı sıra pek çok sebze ve meyve aslında bebek dostudur. Marka ismi vermeden, gerek tatlandırılmış yoğurt, gerekse hazır gıdalardan vazgeçin. Bunların yerine çocukların tamamen doğal gıdalarla beslenmesini öneriyoruz. Bunun yanında çocukların sadece gıda ile değil sevgi ile beslenmesini çok önemsiyoruz” diyerek ailelerin çocuklarına önce sevgi daha sonra doğal gıda mile büyütmelerini önerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebekleri Önce Sevgi Sonra Doğal Gıda İle Besleyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN