Nazilli Belediyesi Üç Engelliye Daha Çare Oldu

Giriş Tarihi: 8.6.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 8.6.2015 21:44
Nazilli Belediyesi Üç Engelliye Daha Çare Oldu
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, üç engelli vatandaşa engeli aracı hediye ederek yaşamlarının kolaylaşmasına katkıda bulundu.
Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin büyük bir duyarlılık örneği göstererek engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla başlattıkları kampanya sonucu topladıkları 937 kilogram mavi kapağı Nazilli Belediyesine vermeleri Belediye tarafından tedarik edilen üç adet manüel engelli aracı sahiplerine ulaştı. Tedarik edilen engelli araçları engelli raporları ile Belediyeye müracaat ederek talepte bulunmuş olan; Turan Mahallesi sakini 80 yaşındaki Kübra Ertüzün, Yıldıztepe Mahallesi sakini 85 yaşındaki Emine Çakmak’a ve 76 yaşındaki Fedanur Dinç’e verilmek üzere engellilerin komşu ve yakınlarına Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından teslim edildi.
Belediye Başkanı Haluk Alıcık örnek bir sosyal duyarlılıkla engelliler için kapak toplayan Zübeyde Hanım Anaokulu idarecileri, öğretmen ve öğrencilerine Nazillideki tüm engelli vatandaşlar adına teşekkür ederek “Minik ellerin topladığı kapakların yanında bizimde destek olarak temin ettiğimiz engelli araçları sahiplerine vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi. Başkan Alcık Nazilli Belediyesi olarak bu güne kadar farklı türden engelli araçları ile pek çok vatandaşa çare olduklarını ifade ederek engelli vatandaşların günlük hayatlarında büyük yaşama kolaylığı sağlayan bu araçlar sayesinde büyük ölçüde rahat ettiklerini söyledi. Alıcık engelli vatandaşların toplum içinde ayrı bir yerinin olduğunu kaydederek, “Her birey birer potansiyel engelli adayıdır. Engelli vatandaşlara toplum içinde sahip çıkarak onlara toplum içinde önemli ve değerli olduklarını hissettirmeliyiz. Biz Nazillinin şehri-i emini olarak her zaman ihtiyaç sahibinin, mağdurun, düşkünün, engellinin, yanındayız. Vatandaşlarımızın dertlerinin sıkıntılarının takipçisiyiz. Bu tür yardımlarımız program dâhilinde devam edecek” dedi
Araçların tesliminde duygulu anlar yaşayan Engelli yakınları Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a ve Zübeyde Hamım Anaokulu öğrencilerine teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli Belediyesi Üç Engelliye Daha Çare Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN