Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Kale’den Görme Engelli Hakkı’ya Jest

Giriş Tarihi: 16.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Başkan Kale’den Görme Engelli Hakkı’ya Jest
İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, İncirliova’da ikamet eden ve İzmir Bornova Aşık Veysel Görme Engelliler Okulu’nda eğitim gören Hakkı Ulaman’a derslerinde gösterdiği üstün başarıdan dolayı görme engelliler için özel tasarlanan bilgisayar ve program hediye etti.
Geçirdiği bir rahatsızlık sonrası yaklaşık üç yıl önce görme yetisini kaybeden Ulaman’ın 2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim Yılında tüm derslerinden pekiyi derecesiyle geçmesinden dolayı büyük onur duyduğunu ifade eden Başkan Kale; “Seni kutlarım. Gerçekten, herkese örnek olacak bir karneyle başta aileni ve bizleri mutlu ettin. Bizler de senin bu başarından dolayı sana küçük bir hediye vermek istiyoruz” diyerek görme engelliler için özel tasarlanan diz üstü bilgisayar ve eğitim programı hediye etti.
Başkan Kale’nin kendisiyle ilgilenmesi ve hediye ettiği bilgisayardan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Uluman; “Uzun zamandır böyle bir bilgisayarım olsun istiyordum. Sayenizde bu isteğime kavuştum. Çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin kendilerini ziyaret etmesinden dolayı büyük onur duyduklarını ifade eden Ulaman’ın Babası Soner Ulaman; “Oğlum, sürekli yeni şeyler öğrenmeye meraklıdır. Duyduğu, bir şeyleri araştırmayı çok seviyor. Daha önce bir arkadaşının evinde böyle bir bilgisayar görmüştü. Ve benden almamı istemişti. Ancak, maddi sorunlarımdan dolayı bir türlü almak nasip olamamıştı. Başkanımızın bizleri ziyaret ederek çocuğuma karne hediyesi olarak bilgisayar ve program hediye etmesi bizleri onurlandırmıştır. Kendisine çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kale’den Görme Engelli Hakkı’ya Jest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN