Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kat Hizmetleri Kursunu Başarı İle Bitiren Kursiyerler İş Sahibi Oldu

Giriş Tarihi: 18.6.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 11:56
Kat Hizmetleri Kursunu Başarı İle Bitiren Kursiyerler İş Sahibi Oldu
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kuşadası Halk Eğitim Merkezi, Kuşadası Ticaret Odası ve Korumar Hotel De Luxe işbirliği ile düzenlenen, UMEM Projesi kapsamındaki “Kat Hizmetleri” kursunu bitiren On Üç Kursiyer, kursu başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almışlardır.
Kursu bitirenlerden yüzde 60’ının hemen işbaşı yaptığını, diğer arkadaşlarında eğitim ve sertifika sahibi olmaları nedeniyle kısa sürede iş bulabileceklerini belirten Korumar Hotel De Luxe İnsan Kaynakları Müdürü Yusuf Şavlukbaş, “Her yıl ilgili kurumlar ile işbirliği içerisinde benzeri kursları düzenliyoruz. Bu sayede bölge ve ülke turizmine, mesleki eğitimini ve sertifikasını almış nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasında katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
İlgili kurumlarla nitelikli işgücü yetiştirilmesi ve istihdamın arttırılması konularında uzun yıllara dayalı bir işbirliği içerisinde olduklarını belirten Şavlukbaş, bu projelerin hayata geçirilmesinde en büyük pay sahibi olan Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kuşadası Halk Eğitim Merkezi ve Kuşadası Ticaret Odası Yetkililerine de ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kat Hizmetleri Kursunu Başarı İle Bitiren Kursiyerler İş Sahibi Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN