Akköy’de Ek Dağıtımda 24 Ailenin Tapuları Hazır

Giriş Tarihi: 20.6.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:37
Akköy’de Ek Dağıtımda 24 Ailenin Tapuları Hazır
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, Didim’e bağlı Akköy’de ek dağıtım kapsamında 24 aileye tapu verileceğini belirtti.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, yaptığı açıklamada; “Tarım Reformu uygulama alanımız olan, Didim İlçesine bağlı Akköy Köyünde bulunan, büyük çoğunluğu makilik ve fundalık alanlardan oluşan hazine arazilerinin tarıma kazandırılarak ülke ekonomisine katkı sağlanması amacıyla, topraksız ve az topraklı çiftçi ailelerine dağıtılması için projelendirme çalışmalarının ardından, 2009 yılında yapılan I. arazi dağıtımın projesinde 82 kişiye 2 bin 74 dekar, 2011 yılında yapılan ikinci arazi dağıtımın projesinde 38 kişiye bin 6 dekar hazine arazisi dağıtılmıştı.
Köyde bulunan rezerv parsellerin dağıtılması amacıyla hazırlanan, üçüncü arazi dağıtım çalışması kapsamında, 1’ i az topraklı, 23’ ü topraksız olmak üzere, toplam 24 çiftçi ailesin bölge için tespit edilmiş ‘zeytin arazisi normu’ olan 28 dekar üzerinden, 651 dekar Hazine arazisinin tescil işlemi tamamlandı. Borçlar, borçlandırma tarihinden sonra gelen dördüncü yıl olan Aralık 2018 tarihinde başlamak üzere on yılda ve on eşit taksitle faizsiz olarak ödenecek. Hak sahiplerinin tapularının düzenlenecek bir törenle teslim edilmesi planlanıyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akköy’de Ek Dağıtımda 24 Ailenin Tapuları Hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN