Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçiler Mesai Saatlerine Ramazan Ayarı Verdi

Giriş Tarihi: 23.6.2015 08:38 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
Çiftçiler Mesai Saatlerine Ramazan Ayarı Verdi
Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan ’da Ramazan ayı dolayısıyla çiftçiler çalışma saatlerini değiştirdi. Gece lüks ışıkları ile harmanda çalışan çiftçiler, gündüz hem oruç tutup hem de dinlendiklerini belirttiler.
Bu yıl ramazan ayının harman sezonuna denk gelmesi nedeniyle en meşakkatli işlerden biri olan harman işleri ramazan ayı dolayısıyla gece yapılmaya başlandı. Gündüz oruçlu iken saman işini yapmanın çok zor olduğunu belirten çiftçiler, bu işi ancak gece bir yandan çalışıp diğer yandan su içerek yapabildiklerini belirttiler.
Aydın’ın Köşk ilçesinde harman işleri ile uğraşan çiftçilerden Vahdettin Kılınç, aşırı sıcakta hem oruç tutup hem de saman basmanın çok zor olduğunu belirterek “Normal zamanlarda gündüz çalışıyoruz. Ancak Ramazan orucu tuttuğumuz için gündüz hem oruçlu olup hem de saman balyalamak çok zor. Su içmeden bu işi bu sıcakta yapmak nerdeyse imkansız. Bu nedenle biz gece yiyip içip çalışıyoruz. Gündüz de orucumuzu tutup istirahat ediyoruz” dedi.
Lüks ışığı ile saman balyalayan çiftçiler, ramazan boyunca bu şekilde çalışacaklarını bayramdan sonra yine normal çalışma sistemine döneceklerini belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçiler Mesai Saatlerine Ramazan Ayarı Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN