Türkiye'nin en iyi haber sitesi

spor 1923’te Yeni Başkan Atay Oldu

Giriş Tarihi: 24.6.2015 19:48 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 07:07
Aydınspor 1923’te Yeni Başkan Atay Oldu
spor 1923’te tek listeyle yapılan olağan genel kurulda CHP Aydın Milletvekili Mehmet Fatih Atay siyah beyazlı takımın yeni başkanı seçildi.
Aydınspor 1923’te uzun süredir devam eden yönetim sorunu Fatih Atay’ın kulüp başkanı seçilmesiyle son buldu. Tek liste ile gidilen seçimlerde kongreye katılan tüm üyelerin oyunu alan CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, yeni başkan oldu. Atay, teşekkür konuşmasında 5 yıl içerisinde hedefin süper lig olduğunu açıklarken, sportif direktör olarak Seçkin Topçu’yu getirdiğini açıkladı.
Aydınspor 1923’te geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru Murat Kalaycı’nın istifası ile başlayan yönetim sorunu nihayet çözüldü. Sezonun tamamlanmasının ardından yapılan genel kurulda başkan adayı çıkmazken, ertelenen genel kurul öncesi adaylığını açıklayan eski Başkanlardan şahin Kaya’nın adaylıktan çekilmesi üzerine genel kurul yine ertelendi. 7 Haziran seçimlerinde CHP Aydın Milletvekili seçilen Gençlerbirliği eski genel sekreteri Mehmet Fatih Atay önceki gün güçlü bir yönetim ile adaylığını açıklaması üzerine dün yapılan genel kurulda siyah beyazlı kulübün başkanlığına seçildi.
TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulun divan başkanlığını Aydınspor 1923’ün eski başkanlarından İlhan Günendi yaptı. Divan kuruluna sunulan tüzük değişikliği ile 15 kişilik asil yönetim bir başkan 12 kişiye düşürüldü. Daha sonra yapılan açık oylama ile genel kurula katılan tüm üyelerin oyunu alan Fatih Atay ve yönetimi Aydınspor 1923’ün yönetimine seçildi.
Yapılan oylamanın ardından konuşan siyah beyazlı kulübün yeni başkanı Mehmet Fatih Atay, yüklü bir borç içerisindeki kulübün yönetimine talip olduklarını dikkat çekerek kendilerine bekleyen zorlukların farkında olduklarını kaydetti. Hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmayacağını dile getiren Fatih Atay, “Kulübün borç batağı içinde olduğunu biliyoruz. Fakat bizimde hedeflerimiz var. Öncelikle ilk üç yıl içerisinde borçlarımızı yapılandırıp bir üst lige çıkmayı planlıyoruz. Sonraki 2 yıl içerisinde amacımız süper lige çıkmak olacak. İkinci basamak hedeflerimize gelince tesisleşmek ve kurumsallaşmak olarak açıklayabilirim” dedi.
‘TAKIMIN KONUMU BİZLERE YAKIŞMIYOR’
9 Yıl Gençlerbirliği’nin genel sekreterliği yaptığını hatırlatan Mehmet Fatih Atay, “Bilgi ve birikimlerimi Aydınspor 1923’e sunmak istiyorum. Bu takımın konumu bizlere yakışmıyor. 6 yıllık bir kulübün bu kadar büyük bir borç batağında olmasının takdirini sizlere bırakıyorum. Bu kulüpte her şey şeffaf olacak. Bütün üyelerimiz bütün Aydınlılar bu kulüp için söz sahibidir” şeklinde konuştu.
SPORTİF DİREKTÖR SEÇKİN TOPÇU
Fatih Atay genel kurul sonunda yeni dönemde takımın sportif direktörlüğüne Gençlerbirliği’nde yıllarca çalışan tecrübeli isim Seçkin Topçu’yu getirdiklerini açıkladı. Mehmet Fatih Atay Başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Ömer Şavk, İbrahim Gürdal, Yusuf Gezici, Haluk İldiri, Olcay Polat, Erinç Öğütçü, Gökhan Maraş, Hidayet Türen, Fevzi Subaşı, Ayhan Sakat, Serdar Aktarlı, Metin Başaran.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydınspor 1923’te Yeni Başkan Atay Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN