Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Obeziteye Son

Giriş Tarihi: 2.7.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 11:26
Aydın’da Obeziteye Son
Devlet Hastanesi Aydın’da kapalı yöntemle ‘Tüp Mide’ ameliyatı gerçekleştirerek şişmanlığa çare oldu.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine Bağlı Aydın Devlet Hastanesi Türkiye’de sayılı merkezlerde gerçekleştirilen tüp mide ameliyatı (Laparaskopiks leevegastrektomi) gerçekleştirerek hastanenin sağlık alanında bölgenin en önemli sağlık merkezlerinden biri olduğunun gösterdi.
‘’BU AMELİYATLA BİRLİKTE KİLO VERMEK ÇOK KOLAY’’
Gastroenteloji Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Okay Koç, yaptığı açıklamada; “ Belirli merkezlerde yapılan bu ameliyatı hastanemizde başarıyla uygulamaktayız. Hastanemizde 3-4 aydır Tüp Mide Ameliyatı (Laparaskopiks leevegastrektomi) gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar 32 hastayı ameliyat ettik. Hastaların sağlık durumu şuanda çok iyi. Hastalarda gerçekleştirilen ameliyat sonrası yüzde 20-10 dolayında kilo kaybı olmaktadır. Ameliyatta midenin 4’te 3’ü alınarak geriye küçük bir mide kaldığı için hastalarda acıkma hissi ortadan kalkıyor. Bu da Hastaların daha rahat kilo vermesine neden oluyor. Ameliyata talep çok olduğu için 3 ay sonraya randevu verilmekte” ifadelerini kullandı.
‘’AMELİYATIN AYDIN’DA YAPILMASI BİZLERİ MUTLU ETTİ’’
Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Murat Acat ise, “Son yılların en büyük sağlık problemi olan obezitenin temel nedeni aşırı ve dengesiz beslenme ile hareketsiz kalmak. İşte bu yüzden Sağlık Bakanlığımızın da politikalarından olan hayat kalitemizi düşüren obezite ile mücadele etmek gerekiyor. Ülkemizde sayılı merkezler içinde yapılan bu ameliyatın Aydın’da gerçekleştirilmesi bizi daha bir mutlu etmiştir” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da Obeziteye Son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN