Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazilli Belediyesi Yüzme Kursları Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 2.7.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 23:53
Nazilli Belediyesi Yüzme Kursları Devam Ediyor
Nazilli Belediyesinin çocukların yüzmeyi öğrenebilmesi için Sümer Park içerisinde yer alan Şehit Akın Kurtoğlu olimpik havuzda başlatmış olduğu Yüzme kursları devam ediyor.
Nazilli Belediyespor Spor Eğitmenleri Hasan Aygün, Utku Duru ve Erdem Özyeşil tarafından Sümer Park İçerisinde olimpik ölçülere göre yapılmış Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzunda 16 Haziran 2015 tarihinde başlayan birinci dönem yüzme kursu boyunca 7-16 yaş arası gruplarından oluşan 70 öğrenciye Yüzme Öğrenme ve Geliştirme Kursu veriliyor. 9 Temmuz tarihine kadar sürecek olan ilk dönem yüzme kursunda öğrencilere haftada üç gün üç seans halinde yüzme eğitimi veriliyor. Yüzme Öğrenme ve Geliştirme kursuna kayıt yaptıran öğrencilerden 75’er TL aidat ücreti alınıyor.14 Temmuz 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ikinci grup yüzme kursları ise haftada beş gün ve günde üç seans olarak faaliyet gösterecek
Belediye Başkanı Haluk Alıcık yüzme kursunun verildiği Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzuna giderek burada yüzme eğitmenler, kursiyer öğrenciler ve kursiyer ö��rencilerin velileri ile sohbet etti. Başkan Alıcık kursiyer çocuklara sürpriz yaparak çocuklara yanında getirdiği meyve sularını dağıttı. Gerçekleşen yüzme kursları ile çocukların yaz tatillerini öğrenerek ve eğlenerek geçireceklerini ifade eden Alıcık“Bu yılda üç yüzme öğretmenimiz eşliğinde yüzme kursu düzenliyoruz. Çocuklarımız burada hem yüzmeyi öğreniyor hem de hoşça vakit geçirerek eğleniyorlar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için yaz tatili boyunca yüzme kursunun yanında düzenlediğimiz futbol, basketbol, hentbol, tenis gibi kurslarımızla çocuklarımızın gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Nazilli Belediyesi olarak önümüzdeki dönemlerde Çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini sağlamak, onları obeziteden, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve boş zamanlarını sportif faaliyetlerle geçirebilmelerini sağlamak amacıyla üstlendiğimiz sosyal, sportif aktivitelerimiz bundan sonra da devam edecek Bu aktiviteler sayesinde geleceğimizin teminatı çocuklarımız kendine güvenen, sosyalleşmiş ve sağlıklı nesiller olarak yetişecektir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli Belediyesi Yüzme Kursları Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN