Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik Polisleri Kurallara Uymayan Gençleri Affetmedi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 08:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Aydın Trafik Polisleri Kurallara Uymayan Gençleri Affetmedi
Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekipleri, motor ehliyeti olmayan, kask takmayan yada kural ihlali yapan gençleri sıkı denetim altında tutarak gereken cezaları tam olarak uygulamaya devam ediyor.
Aydın Kozdibi Meydanı’nda trafik kuralları ihlali yapan motosikletli gençler trafik polisleri tarafından durduruldu. Yaşları 15-20 arasında değişen ve ehliyetsiz, kasksız araç kullanma gibi nedenler dolayısıyla kural ihlali yapan gençlere para cezası verilerek araçlara el konuldu. Kozdibi Meydanı’nda polis tarafından kenara çekilen araçların plakaları kontrol edildi. Evrak eksikleri ortaya çıkan araçlara, gençlerin tüm itirazlarına rağmen tutanak tutularak gereken uygulamalar yapıldı. Çevredeki vatandaşlar, insan hayatını tehlikeye atabilecek durumların meydana gelmemesi için polis ekiplerinin sıkı çalışmalarını tebrik etti.
MOTOSİKLET KULLANMAK İÇİN A2 EHLİYET ALMAK ŞART
Motosiklet ehliyeti alabilmek için 17 yaşından gün almak gerekiyor. Daha önce başka bir sınıf sürücü belgesine sahip olan adaylar yazılı sınava girmez, sadece almak istedikleri ehliyet sınıfının direksiyon sınavına girerler. Bu nedenle otomobil sürücüleri A2 ehliyetine sahip değillerse, direksiyon sınavından başarılı olmadan motosiklet kullandıkları takdirde ceza alabilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Trafik Polisleri Kurallara Uymayan Gençleri Affetmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN