Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Geçen Ay 37 Tüketicinin Sorunu Çözüldü

Giriş Tarihi: 9.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Ticaret İl Müdürlüğü’nce geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde yapılan çalışmalarda 37 tüketici sorununun çözüldüğü belirtildi.
Aydın Ticaret İl Müdürlüğüne intikal eden tüketici şikayetlerinin 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği ve bu Kanuna dayanılarak Ticaret Bakanlığı’nca düzenlenen yönetmelikler, tebliğler ve genelgeler doğrultusunda incelenerek mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırılmasına çalışılıyor. Nüfus kayıt sisteminde tüketicinin kaydının diğer il veya ilçelerde bulunduğunun tespiti halinde tüketici şikayeti ilgili İl Müdürlüklerine veya İlçe Kaymakamlıklarına intikal ettirilerek, ilgili Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinde sonuçlandırılması sağlanıyor.
Aydın’da Haziran ayı içerisinde Ticaret İl Müdürlüğüne ulaşan tüketici şikayetlerinin sayısı 43 adet olarak gerçekleşti. Bu şikayetlerin 27’si çeşitli bankacılık hizmetleri ve 16’sı ise ayıplı mal ve hizmetleri kapsayan 5’i cep telefonu, ikişer adet bilgisayar ve elektrikli motosiklet, birer adet cep telefonu ücreti, elektrik faturası kayıp-kaçak bedeli, elektrik faturası, televizyon, PVC doğrama, ulaştırma kayıp eşya konularından oluştu.
İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığınca ay içinde 10 Haziran 2015 ve 24 Haziran 2015 tarihlerinde olmak üzere iki toplantı yapıldı. Söz konusu toplantılarda 25’i tüketici lehine, 1’i tüketici aleyhine ve 11’i bilirkişi ataması olmak üzere toplam 37 adet İl Hakem Heyeti kararı alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’da Geçen Ay 37 Tüketicinin Sorunu Çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN