Türkiye'nin en iyi haber sitesi

112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor

Giriş Tarihi: 15.7.2015 08:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor
Sağlık-Sen Şube Başkanı A. Baki Karaer, 112 çalışanlarının geçici görev yolluklarının görevlendirme süresi üzerinden ödeneceğini müjdeledi.
112 çalışanlarının, görevlendirmelerinde yaşanan gün ve yolluk sorunu çözülüyor. Konuyu KİK toplantısına taşıyan Sağlık-Sen, 112 çalışanlarının nöbet esasına göre çalıştığı için görevlendirmelerde, görevlendirmelerin aylık olmasına karşın sadece görev yaptıkları gün sayısının dikkate alındığını bunun da çalışanları mağdur ettiğini ve yollukların görevlendirme süresi üzerinden ödenmesini istedi.
Bunun üzerine, geçici olarak görevlendirilen personele, görevlendirme süresi üzerinden geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği, bu konuda Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığı ile koordineli şekilde 81 il valiliğine yazı yazılmasına karar verildi.
ARAÇ DEĞER KAYBI DA KASKO ŞİRKETİNDEN ALINACAK, SPOR MÜSABAKALARI ÖDENEK VERİLECEK
Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, yaptığı açıklamada; “KİK Toplantısı’nda araç değer kaybının da kasko şirketinden alınması kararı çıktı. Mevcut uygulamada, ambulans kazalarında hasarlar kasko tarafından ödenmesine karşın, değer kaybı şoförden alınıyordu. KİK toplantısında değer kaybının da kasko üzerinden karşılanması konusunda çalışma yapılmasına karar verildi. KİK toplantısındaki bir başka kazanım ise, maçlara ve etkinliklere katılan sağlık çalışanlarına ödeneklerin tam olarak ödenmesi oldu” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
112 Çalışanlarının Yolluk Sorunu Çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN