Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ Engel Tanımadı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
ASKİ Engel Tanımadı
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü son teknoloji araç ve sistemlerle çalışmalarını sürdürürken doğa ve çevreyi korumayı da ihmal etmiyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla il genelinde karış karış sürdürülen çalışmalar çerçevesinde sorun tespit edilen mahallelerde alt yapı çalışmaları zaman kaybetmeden başlatılıp bitiriliyor.
ELEKTRİK YOK AMA SU VAR
Germecik Dağyeni köyünde yetersiz gelen içme suyu sorununu çözmek için ASKİ ekipleri yaylak alanda bulunan dolayısı ile elektrik olmayan bir noktada içme suyu kuyusu açtı. Dalgıçların çalışması için gerekli enerjiyi temin etmek üzere 7.5 kw elektrik üretecek şekilde güneş paneli kuruldu. Dalgıç otomasyon sistemleri için kurulan mini güneş enerjisi panelleri dışında ilk kez böyle bir çalışma yapıldı.
MUHTARDAN TEŞEKKÜR
Dağyeni Köyü Muhtarı Hüseyin EFE çalışmanın tamamlanmasının ardından; “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Topuklu Efemiz Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ederiz, Allah razı olsun. İçme suyu konusunda büyük sıkıntı yaşıyorduk. Başvurumuzu zaman kaybetmeden değerlendirip ASKİ’ye talimatını verdi. Elektrik sorunu vardı nasıl aşacağız derken böyle bir sistemle çıkageldiler. Sorun çözüldü. Daha önce kanalizasyon için başvurduk 1500 metre kanalizasyon yapıldı. 200 metre içme suyu çalışması yapıldı. Çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ Engel Tanımadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN