Çine’de Zorunlu Toplulaştırma Kararı Alındı

Giriş Tarihi: 20.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Çine’de Zorunlu Toplulaştırma Kararı Alındı
’ın Çine ilçesinde devam eden Çine Arazi Toplulaştırma ve TİGH Eylem Planı kapsamında Çine Ovası Arazi Toplulaştırma Projesi’nde zorunlu toplulaştırma kararı alındı.
Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen Aydın Çine Arazi Toplulaştırma ve TİGH Projesi kapsamında, Aydın ili, Çine İlçesine bağlı 18 yerleşim biriminde 3083 Sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince toplulaştırma alanı ilan edildi. İsteğe bağlı toplulaştırma yapılabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmış ancak arazi sahiplerine imzalatılmak üzere düzenlenen muvafakatnamelerde çifte ekseriyetin sağlanamadığı belirten Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Bircan, Aydın İli, Çine İlçesi Merkez Sarıoğlu Mahallesi ile Camızağılı, Çaltı, Çöğürlük, Doğanyurt, Esentepe, Eskiçine, Evciler, Gökyaka, Kabataş, Kahraman, Karakollar, Kargı, Kuruköy, Saraçlar, Umurköy, Yağcılar, Yörükler Mahalleleri hudutları arasındaki alanlar 3083 sayılı Sulama Alanlarında Arazi Düzenlemesine Dair Tarım Reformu Kanunu’nun 6. ve bu kanuna ait Uygulama Yönetmeliği’nin 22. maddesi gereğince, Tarım Reformu Genel Müdürlük makamının 22 Haziran 2015 tarihli oluru ile Zorunlu Toplulaştırma Alanı olarak tespit edildiğini bildirdi.
İl Müdürü Mustafa Bircan, yaptığı açıklamada; "Bu amaçla 18 yerleşim biriminde belirlenen alanlardaki arazi maliklerine ve malik sıfatı taşıyanlara 13 Temmuz 2015 ile 28 Temmuz 2015 tarihleri arasında 15 gün süre ile alışılmış usullere ilan edilmiştir. Toplulaştırma ilanından sonra 3083 sayılı Kanun’un 6. maddesi ve Uygulama Yönetmeliği’nin 27. maddesi gereğince bağ, bahçe, kuyu, bina gibi sabit tesis yapılamaz. İzinsiz olarak yapılan sabit tesisler uygulamada dikkate alınmaz ve tazminata konu olamaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çine’de Zorunlu Toplulaştırma Kararı Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN