Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaer: “Toplu Sözleşme Masası’na Hazırız, Çalışanlarımızın Sesi Olacağız”

Giriş Tarihi: 21.7.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Karaer: “Toplu Sözleşme Masası’na Hazırız, Çalışanlarımızın Sesi Olacağız”
Sağlık-Sen Şube Başkanı A. Baki Karaer, sendika olarak bu yıl gerçekleştirilecek olan toplu sözleşme görüşmelerine hazır olduklarını ifade ederek, özellikle sabit ödemelerde kayda değer bir artışın sağlanması için mücadele edeceklerini söyledi.
Sağlıkta taşeronlaşmayla ilgili görüşlerini ifade eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, taşeronlaşmaya da sözleşmeli statüde personel çalıştırılmasına da sendika olarak her zaman karşı çıktıklarını ifade ederek mevcut taşeron çalışanların da kadroya alınması için her türlü çabayı göstereceklerini kaydetti.
“TOPLU SÖZLEŞMEDE SABİT ÖDEMELERİN ARTIRILMASINI TALEP EDECEĞİZ”
Baki Karaer, önümüzdeki toplu sözleşme görüşmelerinde sabit ödemelerin en az yüzde 20 oranında arttırılmasını talep edeceklerini belirterek, bu durumun sağlık çalışanları için ortalama 200 TL kadar zam anlamına geldiğini söyledi. Karaer ayrıca, lisans tamamlama ile ilgili hazırlıkların devam ettiğini belirterek, “YÖK bütün üniversitelerden konu ile ilgili görüş aldı. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında 130 bin sağlık çalışanı lisans tamamlama eğitimine başlayacaktır” şeklinde konuştu.
"YIPRANMA PAYI SAĞLIK-SEN’İN ESERİ OLACAK"
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi ile ilgili yasal düzenlemelerin henüz gerçekleşmemesinin malum sendikalar tarafından eleştirildiğine de dikkat çeken Karaer, “Diyorlar ki, yıpranma payı neden gecikti? Yılan hikayesine döndü. Yıpranma payı birkaç yıl öncesine kadar bazıları için imkansız bir hayaldi. Ama Sağlık-Sen konuyu devletin zirvesinin gündemine getirmeyi başardı. Devletin zirvesi bu konuda söz verdi. Süreç biraz yavaş işleyebilir ama hep birlikte çalışarak yıpranma payını alacağız. Yıpranma payı tamamen Sağlık-Sen’in eseri olacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaer: “Toplu Sözleşme Masası’na Hazırız, Çalışanlarımızın Sesi Olacağız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN