Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memur Sen 1 Milyon Üye Hedefi İle Buluşması Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 18.10.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 18.10.2015 14:32
Memur Sen 1 Milyon Üye Hedefi İle Aydın Buluşması Gerçekleştirildi
Memur-Sen İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Öncü Medeniyet Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1milyon Üye" konulu buluşması geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Terörün kınanıp birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği etkinlikte Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, “Barışı maske olarak kullananlar bugün 4 askerimizi daha şehit etti. Herkes bu dönemde daha da uyanık olmalıdır” diyerek terör ve terörü destek verenleri kınayıp birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ak Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Adayı Mehmet Erdem ise “Türkiye’nin hassasiyetleri üzerinde oyunlar oynanıyor. Çok kritik bir aşamadayız. Bu nedenle 1 Kasım Türkiye için çok önemli” dedi.
Memur-Sen İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi İsmail Yiğit, AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Adayı Mehmet Erdem, AK Parti İl Başkanı Ömer Özman, Sendika temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Memur Sen İl Başkanı İsmail Yiğit yaptığı açılış konuşmasında sendikanın kurucusu Merhum Mehmet Akif İnan’ı rahmetle yad ederek “Bu hareket şuanda Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olmuştur. Hedefimiz 1 milyon üyeye ulaşmaktır. Büyük Türkiye için güçlü sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç vardır. Ancak şu unutulmamalıdır bizler gücümüzü sadece üye sayımızdan değil hak ve hakikatten alıyoruz. Hep birlikte hak ve hakikatin yanındayız” dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan Eğitim-Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa “Gelişmiş ülkelerde sendikalar yasalara şekil verirken, az gelişmiş ülkelerde bunun tam tersi olup yasalar sendikalara şekil verir” sözleri ile başladı. Türkiye’de halkın kendi milletine ve kültürüne yabancılaşmasına çağdaşlaşma, dinden uzaklaştırılmasına modernlik olarak yorumlayan yazarların çıktığını ve milli otomobilin karalanmaya çalışldığını görmenin şaşkınlığını yaşadıklarını belirten Kolukısa, 213 adet kazanım tüm memurlara ve memur emeklilerine hayırlı olmasını diledi.
Sendikal faaliyetlerdeki mücadelede yılmadıklarını, yorulmadıklarını ve çalışma prensiplerinden taviz vermediklerini dile getiren Eğitim-Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, hedeflerinin 850 bin olan üye sayılarını 1 milyonun üzerine çıkarmak olduğunu söyledi.
Konuşmasına Yunus Emre, Mevlana ve Hacı Bektaşi Veli’nin birlik ve beraberlik içerikli sözlerini okuyarak başlayan AK parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Adayı Mehmet Erdem, 1 Kasım seçimlerinin önemine değinip Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanmak istediğini söyledi. 1 Kasım seçimlerinin Türkiye’nin dönüm noktalarından biri olacağını belirten Erdem, “Tarih tekerrürden mi ibaret olacak yoksa ibret mi alacağız 1 kasım seçimlerinde belli olacak. Şöyle geriye doğru bakarsak ANAP dönemi, 1994 ve 2001 krizlerini hatırlayalım. Bu dönemlerden sonra ortaya çıkan sonuçları hepimiz biliyoruz. Tekrar eski günleri yaşamak istemiyorsak 1 Kasım seçimlerinde siyasi tarihten ülke insanımızı ders almaya çağırmamız lazım. Son 13 yıllık süreçte ulaşım, sağlık ve saire kazanımlardan söz etmeyeceğim. Halkımız milletimiz kendine güvendi. Pasaportumuzun değeri arttı. İnsanların ümidi tükenmişti. Bugün yine Türkiye’nin hassasiyetleri üzerinde oyun oynuyorlar. Çokkritik bir aşamadayız” dedi.
“ÇALIŞACAK İŞ OLMAZSA ASGARİ ÜCRET 5 BİN TL OLSA NE YAZAR” Vatandaşların bilinçli olmasını ve sadece ekonomik açıdan bile istikrarın çok önemli olduğunu ifade eden Erdem, “Herkes hafızalarını tazelesin. Kısa süre önce aktif sigortalı sayısı 6.5 milyon idi. Bu rakam şu anda 22 milyon. Özel sektör ciddi yatırım yaptı. Şu anda özel sektörün borcu 300 milyar dolar. Belki devlet memurları bunu çok fazla hissetmeyebilir ama, bugün özel sektör istihdam oluşturmadıktan sonra asgari ücreti 5 bin TL yapsanız ne olacak. Ülkenin istikrara ihtiyacı var” diyerek Türkiye üzerinde 100 yıl önce planlanan oyunların bugün yeniden oynanmak istendiğini söyledi.
Programın son konuşmasını yapan Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, “Barışı maske olarak kullananlar dört askerimizi daha şehit etti. Terörü ve destekçilerini kınıyorum” diyerek konuşmasını terörü lanetleyerek başladı. Vatanını milletini seven insanların her zamankinden daha fazla çalışması gerektiğini belirten Esen, Memur Sen’lilerin ihlas ve samimiyetle yoluna devam ettiğini ve bugüne kadar hep başardıklarını bundan sonra da başaracaklarına inancının tam olduğunu belirtti. Memur Sen’in kutlu mücadelesini yeni ufuklara taşımanın derdinde olduğunu belirten Esen, “Yeniden büyük Türkiye ve adil dünya hedefi ile Memur-Sen ailesi olarak her dönemde ve zeminde ayrıştırıcı anlayışlara karşı birleştirici ve bütünleştirici olduk. Bu yolda sorumluluk almaktan hiç kaçınmadık. Etnik mezhepsel ve ideolojik sendikal anlayış yerine hizmet sendikacılığı, toplumsal sendikalılığı ve değerler sendikacılığı yaparak erdemli yolculuğumuzu hizmet ederek devam ettirdik ve devam ettireceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur Sen 1 Milyon Üye Hedefi İle Aydın Buluşması Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN