Gazeteci Mustafa Canbey, AK Parti Milletvekili Aday Adayı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 17:28
Gazeteci Mustafa Canbey, AK Parti Milletvekili Aday Adayı
Gazeteci, yazar ve akademisyen Mustafa Canbey memleketi ’de AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.
AK Parti İl binasında kalabalık bir topluluk önünde AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığı açıklayan gazeteci, yazar ve akademisyen Mustafa Canbey yaptığı konuşmada "Kutlu bir sevda yolculuğuna adım atacağımız bu anlamlı günde bizleri bir araya getiren Rabbimize hamdolsun. Siyaset insan yaşamının kalitesini yükseltme işidir, siyasetin gayesi insana hizmettir. Çünkü insan Allah’ın yarattığı en kutsal varlıktır. Bize düşen, yaratılanların en şereflisi olan insana hizmet etmektir. Siyaset hizmet üretirse, sorunları çözerse, halkın iradesi meclise yansırsa bir anlam taşır. Çalışmalarımızın temelini, insana hizmet oluşturuyor. Çünkü insana hizmet Hakka hizmettir. Ülke olarak büyümek ve kalkınmak herkesin katkısıyla çabasıyla olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu döneminde, Türkiye’nin çağ atladığını özellikle vurgulamak isterim. Bizler bu ülkenin 77 milyon vatandaşı olarak biriz, beraberiz, kardeşiz. Bizler Balıkesir ilinin 1 milyon 189 bin 57 vatandaşı olarak biriz, beraberiz, kardeşiz. Kardeşliğimiz bakidir. Türkiye’nin demokrasi standardının ve Balıkesirimizin refahının yükselmesi için çalışmak zorundayız. Balıkesirimizin geleceğine katkıda bulunmayı en yüksek vazife bildiğim için karşınıza çıktım. Bu topraklarda doğup büyüdüm. Annem, babam, kardeşlerim burada bende buradayım"dedi.
DAHA GÜÇLÜ VE ÜRETEN BİR BALIKESİR
Balıkesir’in sorunlarının farkında olduğuna dikkat çeken Canbey "Daha güçlü ve üreten bir Balıkesir için toplumsal dayanışmaya, birliğe, uzlaşmaya ihtiyacımız var. Bunun içinde AK Parti teşkilatları, Büyükşehir,ilçe belediyelerimiz ve milletvekillerimizle birlikte olmalıyız, birlik olmalıyız, diri olmalıyız. Bir Balıkesir aşığı olarak, ülkemin şanslı demokrasi mücadelesine katkıda bulunmak için siz Balıkesirli kardeşlerimle beraber uzun yola çıkmak istiyorum. Bu uzun yolun başlangıcında dahi, Balıkesirli hemşerilerimin şahsında tüm Türkiye’nin destek ve gücünü yanımda hissediyorum. AK Parti belediyeciliği ile beraber şehrimizin alt yapısı artık sorun olmaktan çıkmıştır. Şimdi artık, sıra üst yapıda" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazeteci Mustafa Canbey, AK Parti Milletvekili Aday Adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN