Liseli Denizcilerden Miniklere Çevre Eğitimi

Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:58
Liseli Denizcilerden Miniklere Çevre Eğitimi
’in Ayvalık ilçesinde, Pakmaya Kenan Kaptan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerinden Furkan Memiş ve Görkem Kanlı ilçe genelindeki ilkokulları ziyaret ederek çevre konulu kapsamlı bir eğitim çalışması gerçekleştirdi
Ayvalık’ta çevre duyarlılığını arttırmayı hedefleyen ve bu amaçla bir TÜBİTAK projesi hazırlayan öğrenciler, yürüttükleri faaliyetin son etabında, Coğrafya öğretmenleri Aynur Çiftçi rehberliğinde ilçedeki 8 ilkokulu ziyaret ederek, bir dizi eğitim çalışması yaptılar. İlkokul 1., 2. ve 3. sınıf öğrencilerini hedef alan eğitim çalışmasında, çeşitli animasyonlarla zenginleştirilen eğitim filmleri öğrencilere izlettirilerek, çevre bilinci konusunda duyarlılık oluşturulurken, söz konusu eğitimlerde; özellikle geri dönüşüm, çevre temizliği, su kirliliği ve ağaç sevgisi üzerine yoğunlaşan eğitim, miniklerin oldukça ilgisini çektiği gözlendi.
Çizgi filmleri dikkatle izleyen öğrenciler, sordukları sorularla liselileri terleterek, çevre konusundaki bilgilerini pekiştirme fırsatı buldular.
AMAÇ MİNİK BEYİNLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILAMAK
Proje danışmanı Aynur Çiftçi, hazırladıkları projenin TÜBİTAK Proje Yarışması’na da gönderildiğini belirterek, asıl hedeflerinin minik beyinlerde çevre duyarlılığı yaratmak olduğunu söyledi.
Öğrencilerinin performansından da memnun olduğunu belirten Çiftçi, aynı ekiple farklı projelere de imza atmak istediklerini de sözlerine ekledi.
MÜDÜR HÜSEYİN ADAY MEMNUN
Pakmaya Kenan Kaptan Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Aday ise, okullarının sadece denizci yetiştiren bir eğitim kurumu olarak anılmaması gerektiğini belirterek, geliştirecekleri projelerle her alanda faaliyet gösteren, toplumsal sorunlara duyarlı öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Aday; gerek proje ekibine, gerekse projenin yürütülmesinde destek sunan ilkokul müdürlerine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liseli Denizcilerden Miniklere Çevre Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN