Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maglaj Heyeti Protokolünü Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 20.2.2015 18:58
Maglaj Heyeti Balıkesir Protokolünü Ziyaret Etti
Aliya İzzetbegoviç’i Anma Programı ve Maglaj Kardeş Kent Protokolü İmza Töreni etkinlileri kapsamında Maglaj Belediye Başkanı Mehmet Mustabasic, Başkan Yardımcısı Faruk Hidic ve Belediye Meclis Başkanı Marko Zevic Altıeylül İlçesi’ne geldi.
Maglaj heyetini Altıeylül Belediyesi’nde Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Çoban ve Mesut Eray karşıladılar. Altıeylül hakkında bilgi sahibi olan heyet daha sonra Başkan Yardımcıları Mesut Eray ve İsmail Çoban ile birlikte Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale’yi ve ardından Vali Mustafa Yaman’ı ziyaret ettiler. Maglaj heyeti Altıeylül Kaymakamlığı ziyaretinde Altıeylül ilçesi hakkında, Vali Yaman’ı ziyaretlerinde ise ’in doğasından, yeşilliğine, denizinden kaplıcasına kadar birçok konuda bilgi sahibi oldular.
Ziyarette konuşan Maglaj Belediye Başkanı Mehmet Mustabasic, "Altıeylül’ün Bosna’da bir kapısı olacak. Yapacağımız protokol anlaşması ile Türkiye bize kapılarını açacak. Türkiye’ye, Balıkesir’e ve Altıeylül ilçesine ilk kez geliyoruz. Bu davet bizi çok mutlu etti. Kardeş belediyeniz olmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.
Ziyaretlerin ardından heyet Çamlık tepesine giderek Balıkesir’i farklı noktadan görme imkanı buldu. Heyet Paşa Camii’nde Cuma namazı kıldı ve ardından Kuva-yi Milliye Müzesi’ni gezdi ve BAÜ Rektörlüğünü ziyaret etti. Program kapsamında 21 Şubat Cumartesi günü saat 13:00’da Otel Basri’de Kardeş Şehir Protokolü İmza Töreni gerçekleştirilecek ve ardından yemek ikram edilecek. İmza töreninde Maglaj şehri ile kardeş şehir protokolü çalışmalarında Altıeylül Belediyesi’ne destek veren BİGMEV (Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı) de hazır bulunacak.
Aynı gün 17:00’da Balkonuk Center’de Fotoğraf Sergisi açılacak ve Belgesel Gösterimi yapılacak. Yine aynı salonda saat 18:00’da İbrahim Paşalı moderatörlüğünde Eylem Kaftan, Nihat Kresevljakoviç, Adnan Zisko, Amina Sljak Jesenkoviç’in konuşmacı olarak katılacağı bir panel yapılacak.Panelin ardından saat 20:00’da Bosnalı Sanatçı Burhan Şaban Müzik Dinletisi gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maglaj Heyeti Balıkesir Protokolünü Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN