Ayvalık’ta Akademik Başarıyı Artırma Projesinde Hedef Büyük

Giriş Tarihi: 22.2.2015 16:58
Ayvalık’ta Akademik Başarıyı Artırma Projesinde Hedef Büyük
’in Ayvalık ilçesinde; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Akademik Başarıyı Artırma Projesi ile öğrencilerin TEOG başarılarını yükseltmeyi hedeflendiği bildirildi. Söz konusu proje ile 8. sınıftan mezun olan her bir öğrencinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hedefledikleri liselere yerleşmelerinin de destekleneceği bildiriliyor.
Akademik Başarıyı Artırma Projesinin stratejik amaçlarından ilki önceki gün ilçe genelindeki ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 15 Eylül Ortaokulunda açılan TEOG Hazırlık ve Yetiştirme kursuyla başladı.
Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen kursun ilk günü 15 Eylül Ortaokulunda öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret etti.
Bilen; ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak tüm imkânları seferber ettiklerini ifade etti.
Ayvalık öğrencilerinin Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Lisesi veya Anadolu Meslek Lisesi olarak hangi okula yerleşmek istiyorlarsa bu amaçlarına destek olmak adına ilçe genelinde eşgüdümlü ve tutarlı politikaları uygulamaya koyduklarını kaydeden, Erkan Bilen, projeyle öğrencilere akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden oluşan belirli bir plan ve program dâhilinde hizmetlerin de sunulacağını vurguladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, projenin ikinci basamağı olarak rehber öğretmenler tarafından oluşturdukları ekiple tüm ortaokul öğrenci ve velilerine eğitimler verileceğini kaydedeceğinin altını çizerek, bu hafta başlayacak olan çalışmalarla öğrenci ve velilere TEOG Sınav Sistemi, Sınav Kaygısıyla Başetme, Soru Çözme Teknikleri, Zamanı Doğru Yönetme, Başarı ve Motivasyon konularında eğitimler verileceğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık’ta Akademik Başarıyı Artırma Projesinde Hedef Büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN